Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

TEMİZ BİR EREĞLİ İÇİN 24 SAAT KESİNTİSİZ HİZMET

TEMİZ BİR EREĞLİ İÇİN 24 SAAT KESİNTİSİZ HİZMET

Kdz.Ereğli Belediyesine bağlı Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçenin 31 mahalle, cadde ve sokaklarında 7 gün 24 saat kesintisiz çalışmasını sürdürüyor. Günlük 110 ton çöp ve 40 ton moloz toplayan görünmez kahramanlar, mevsimsel çalışmalara da öncelik veriyor..

Kdz.Ereğli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ilçedeki mahalle, cadde ve sokaklarda 229 personel ve 30 araçla 7 gün 24 saat kesintisiz temizlik hizmetini sürdürüyor.

Belediye Başkanı Dr.Hüseyin Uysal’ın “Temiz şehir” sloganıyla 113 bin nüfuslu Kdz.Ereğli halkına gece-gündüz hizmet veren Temizlik İşleri Müdürlüğünün görünmez kahramanları, mevsimsel çalışmalara da öncelik veriyor.

GÜNLÜK 110 TON ÇÖP, 40 TON MOLOZ TOPLANIYOR

Şehrin çöpünün toplanmasından, sokakların, meydan ve caddelerin, okulların yıkanmasına kadar bir çok alanda 3 vardiya olarak çalışmalarını sürdüren ekipler, günlük 110 ton çöp ve 40 ton moloz toplarken, park ve bahçelerde mevsimsel olarak dökülen yapraklar ile sahil bandı ve deniz kenarında  yerlere atılan çöp, pet ve cam şişeleri temizliyor.

“TEMİZLİK SAYGI İŞİDİR, BAŞARAN ÇAĞDAŞ KİŞİDİR”

Kdz.Ereğli Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Bulak, son dönemlerde bazı basın yayın organları ile sosyal medyada yer alan haberleri takip ettiklerini belirterek; “Temizlik İşleri ekibimiz 1 müdür, 1 şef, 2 mühendis, 1 çevre teknikeri, 6 çavuş, 2 operatör, 36 şoför ve 180 işçimizle birlikte 229 kişilik bir kadro ile 113 bin nüfuslu ilçemizin 31 mahalle, cadde ve sokaklarında planlı bir şekilde temizlik çalışmalarını hassasiyetle sürdürüyorlar. Bazı haber ve eleştirileri görüyor, konusu gereği müdahale etmemiz gereken yerlere anında müdahale ediyoruz. Dikkat edilirse araçlarımızın üzerinde, ’Temizlik saygı işidir, başaran çağdaş kişidir’ sözüyle de toplumumuzun yaşam alanlarına ilişkin karşılıklı bilgilendirmeleri yapıyoruz. Buna karşı münferit bazı noktalarda geçici görüntüler oluşabiliyor. Buralara da müdahalemizi hemen yapıyoruz. Kdz.Ereğli’yi temiz tutmak için gece-gündüz çalışan görünmez isimsiz temizlik kahramanlarımıza çalışmaları için teşekkür ediyorum. Başkanımız Hüseyin Uysal’ın talimatı gereği daha temiz bir Ereğli için, hizmetlerimizi sürdüreceğiz” dedi.

Bulak, ekiplerin kış sezonu için ihtiyaç duyduğu tüm araç-gereç ihtiyaçlarının da karşılandığını belirtti.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo