Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

TELEFONU ELİNDE YANDI!

TELEFONU ELİNDE YANDI!

Zonguldak’ta bir kişi, 5 ay önce sıfır olarak satın aldığı cep telefonu elinde yanmaya başladı. Tehlike yaşayan kişi, firma yetkilisi ile yaptığı ‘ilginç görüşmeyi’ gazetecilere anlattı.


Çaycuma ilçesinde yaşayan iki çocuk babası 38 yaşındaki Sezar Sapmaz, 5 ay önce 6 taksitle bin 200 liraya sıfır cep telefonu satın aldı. Tanınmış bir markaya ait olan cep telefonu, geçen gün masanın üzerinde titremeye başladı.
İddialarına göre telefonu eline almaya başlayınca yandığını fark eden Sapmaz, can havliyle telefonu yere attı. Bu sırada evin tabanındaki döşeme de cep telefonuyla birlikte yanmaya başladı. Islak havluyla telefonu yerden alarak balkondan aşağıya atan Sezar Sapmaz, o anları da kızına ait cep telefonuyla görüntüledi.
Yaşadığı olayın üzerine cep telefonunu teknik servise gönderdiğini anlatan Sezar Sapmaz, şöyle dedi:
“Telefon masanın üzerinde kendi kendine titremeye başladı. Ben birisinin aradığını düşündüm. Elime aldığımda üstünde tuhaf yazılar yazıyordu. O sırada yanmaya başladı. Bir anda tutuştu. Telefonu yere attım. Parke döşemeyi yakmaya başladı. Evde bu sırada 1 yaşındaki küçük çocuğum ile eşim vardı. Onları dışarıya çıkarttım. Hemen geri döndüğümde telefon adeta meşale gibi yanıyordu. Döşemeyi bile yaktı. Islak havlu yardımıyla telefonu balkondan aşağıya attım. On beş dakika yanan telefona dokunamadım. Üretici firmaya telefonu garantili olarak gönderdik. Telefonu sıfır almıştım.”
“Ürünlerimiz kusursuzdur, kullanıcı hatası” yanıtı
Telefonu tamire gönderdiğinin ertesi günün sabahı yetkililerin kendisini arayarak sorunun kullanıcı hatasından kaynaklandığını söylediklerini belirten Sapmaz, telefonda yaşadığı diyaloğu da şöyle aktardı:
“Servisten beni aradılar. Telefonun kullanıcı hatasından kaynaklandığını söylediler. Bende sebebini sorunca, ’Biz bunu daha dün akşam gönderdik. Ertesi sabah kullanıcı hatası diyorsunuz. Ne zaman Zonguldak’tan İstanbul’a gitti. Sabahın 08.30’unda buna nasıl hemen karar verdiniz’ diye sordum. Bunun üzerine telefondaki hanımefendi dalga geçer gibi ’bizim şirketimiz kusursuzdur. Biz kusursuz çalışırız’ şeklinde konuşmaya başladı. Hakkımı arayacağımı söyleyince, benden 48 saatlik bir süre istediler. İkinci kez bana dönüş yaptılar. Telefonun camının kırık olduğunu söyleyip bir sürü sebep saydılar. Telefonun yandığını söyledim.”
Sapmaz, hukuk mücadelesi başlatacağını ifade etti.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
şaşkın1
kızgın1
hayran0
üzgün0
Cihan ADIYAMAN

19 Kasım 2017 - 10:03

Hangi marka bilelim

Yorum Yazın

Canlı Radyo