Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

TEK İSTEĞİ AKÜLÜ TEKERLEKLİ SANDALYE!.

TEK İSTEĞİ AKÜLÜ TEKERLEKLİ SANDALYE!.

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde rahatsızlığı nedeniyle bir ayağını kaybeden 73 yaşındaki Ahmet Gökdemir, yürüme güçlüğü çektiği için hayırseverlerden akülü tekerlekli sandalye istiyor.

Alaplı ilçesine bağlı Ömerli Köyü Dumanlar Mahallesinde ikamet eden 73 yaşındaki Ahmet Gökdemir, bir sene önce rahatsızlığı nedeniyle sağ ayağını diz altından kaybetti.  Bu nedenle yürümekte zorluk çeken Gökdemir hayırsever bir kişi tarafından kendisine verilen tekerlekli sandalye ile idare etmeye başladı. Maddi imkanlar  el vermediği için akülü tekerlekli sandalye alamayan Gökdemir, kendisinin yaşlı olması dolayısıyla  sokağa inemiyor.  Arkadaşları ile görüşemiyor.

ENGELLİ BAKIM AYLIĞI İSTİYOR

Eşinin bakımını üstlendiğini belirten Gökdemir, “ Bir sene önce sağ ayağımı kaybettim. Yürümekte zorluk çektiğim için bir arkadaşımız bana tekerlekli sandalye verdi. Onu da tek başına kullanamıyorum. Malum yaşlılık kollarımda eskisi gibi dermanım yok.  Hayırsever vatandaşlarımızdan akülü tekerlekli sandalye konusunda yardım bekliyorum. Bana eşim bakıyor. O olmasa ne yapardım bilemiyorum. Maddi durumumuz da iyi olmadığı için sıkıntı yaşıyoruz. Eşimin bana bakmasından dolayı engelli bakım aylığının bize bağlanmasını bekliyorum. Bu konuda bana yetkililerimiz yardımcı olsunlar “ dedi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın