Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

TEK BAŞINA 25 KİŞİLİK KORO !.

TEK BAŞINA 25 KİŞİLİK KORO !.

Ereğlili sanatçı çok konuşulacak bir çalışmaya imza attı.


Ereğlili Ses Sanatçısı Egemen Sekmen, Merhum Sanatçı Müslüm Gürses’in seslendirmesiyle hafızalara kazınan “Adını Sen Koy” şarkısını, “A capella” (çalgı aleti olarak insan sesinin kullanıldığı bir müzik tarzı) ile, tek başına vokal teknikleriyle yorumladı.

Sözü ve müziği Gülten Çiçek ile Sinan Özşeker’e ait olan ‘Adını sen Koy’ isimli şarkıdaki uyguladığı “A capella” ile 25 kişilik koro ile ortaya çıkabilecek bir çalışmayı icra ettiğini anlatan Egemen Sekmen, şunları kaydetti:

“Armonilerini tamamen kendim yazdım ve her yazılanı ayrı bir kanala okuyup birleştirdim. Yani ortada bir vokal aranjesi var. Klibini ise yine kendim çektim. Klipte tabi ki her partisyonun görüntüsü yok. Yine videodaki  her partisyonu ayrı ayrı seslendirip montajlamış oldum. Müslüm Gürses’in ‘Adını Sen Koy’ şarkısını seslendirmemin en büyük sebebi ise Türk Müziği, arabesk formunda olmasıdır. Bu parçada makamsal dizi üstüne bir de arabesk olması, trillerin, nağmelerin ve melodik cevapların çok olması işi hem zorlaştıran hem de zevkli hale getiren unsurlardı."

TEK BAŞINA 25 KİŞİLİK KORO !.

Ereğlili sanatçı çok konuşulacak bir çalışmaya imza attı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019

gülücük5
hayran2
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
Yusuf yazar

05 Mayıs 2021 - 21:06

Harikulade bir yapım yüreğine sağlık güzel insan

Yorum Yazın

Canlı Radyo