Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

TEDAVİSİ EVDE DEVAM EDECEK!.

TEDAVİSİ EVDE DEVAM EDECEK!.

Ereğli’ye bağlı Üçköy’ de sırtında yaklaşık 2 kilo ağırlığında Tümör ile yaşayan köpek, yapılan ameliyat ile sağlığına kavuştu.


Ereğli’ye bağılı Üçköy köyüne ava giden avcıların sırtında ki Tümör ile gezdiğini fark ettikleri köpek ile ilgili İlçede faaliyet gösteren ERVET Veteriner Kliniği sahibi Hüseyin Demircan ile irtibata geçti. Veteriner Hekim Hüseyin Demircan köyde yaşayan ve sokak hayvanlarına bakan Buse Yiğitoğlu vasıtasıyla kliniğe getirdi. Köpek üzerinde ve tümör de yapılan tetkikler sonrasında ameliyata alındı. Yaklaşık 1 saat süren ameliyatın ardından BADY isimli sokak köpeği sırtında ki tümörden kurtarıldı.

Yapılan operasyon ile ilgili olarak açıklamada bulunan ERVET veteriner kliniği sahibi Hüseyin Demircan, yaklaşık 2 kilo ağırlığında olan ve köpeğin acı çekmesine sebep olan tümörü yaklaşık 1 saat süren ameliyat sonrası aldıklarını ifade etti. Demircan konuşmasında “BADY Üçköy tarafında avlanmaya giden arkadaşlar bizi aradı. Bizden ameliyatı yapıp yapamayacağımızı sordular. Resimlerini çekip gönderdiler. Bizde üzüldük. Biz ameliyatı yapabileceğimizi söyledik. Sağ Olsun Üçköy’de sokak hayvanlarına bakan aile ile irtibata geçtik. Onlarda bize köpeği getirdiler. Köpek bize geldi. Kan tahlilini yaptık ve röntgenini çektik. Ameliyata elverişli olunca ameliyata aldık. BU görmüş olduğunu bölgeden yaklaşık 2 kilo ağırlığında bir tümör aldık. Üzerinden zaman geçince damarlaşma çok olmuş. Zor bir ameliyattı. Ama bundan sonra BADY acı çekmeyerek özgürce koşabilecek. Sağ olsun arkadaşlarda bakımını üstlendiler. Bizde hastamızı takip edeceğiz” dedi.

KÖYLERDE İYİ İNSANLARDA VAR

Diğer yandan son günlerde gerek sokak hayvanlarına gerekse de sahipli hayvanlara av tüfeği gibi ateşli silahlarla saldırılarda bulunmasıyla ilgili olarak açıklamada yapan Veteriner Hekim Hüseyin Demircan “ Son zamanlarda 3 ayrı olay olduğunu duydum. Bir tanesi de bizim kliniğimize geldi. Bunlar çok üzücü olaylar ama iyi insanların olduğunu da biliyoruz. Sağ olsun arkadaşımız yıllardır sokak hayvanlarına bakıyor. Bunun acısı ile dertlenmiş. Bize getirdi. Şimdi de çok mutlu. Böyle insanlarda var. Biz köylere gittiğimizde görüyoruz. Elleri ile besliyorlar. Köylerde iyi insanlar olduğunu unutmamak lazım” dedi.

Geçen senden bu yana BADY isimli köpeğe bakan Buse Yiğitoğlu, ameliyat sonrasında sağlığına kavuşan BADY’e bakmaya devam edeceğini söyledi. Yiğitoğlu konuşmasında “Geçen sene fındık zamanı bizim oraya bırakmışlar. Benim kedilerim var. Onları beslerken bu da peşimize takıldı. Benimde başka bir yere gitmesine gönlüm el vermedi. Bende bakmaya başladım. Bakmaya da devam edeceğim” dedi.

TEDAVİSİ EVDE DEVAM EDECEK…

BADY’nin ameliyatına giren veteriner hekim Hülya Gökmen’ de, BADY’nin bakımının evde devam edeceğini ve kendilerinin de köpeğin tedavisini takip edeceklerini ifade etti.

BADY; verilen narkozun etkisinin geçmesi ile Üçköy köyüne götürüldü. BADY’nin sağlığına kavuşuncaya kadar evde bakımına devam edileceği öğrenildi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük3
üzgün1
hayran0
şaşkın0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın