Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Tavla Şampiyonası Ereğli'de Başladı

Tavla Şampiyonası Ereğli'de Başladı

Dünya Tavla Federasyonu (WBF) Türkiye 2019 Ulusal Tur Tavla Şampiyonası 5. Etabının Karadeniz Ereğli’de başladığı bildirildi.


Dünya Tavla Federasyonu Türkiye Temsilcisi Arda Fındıkoğlu, Keleşler Park Otel’de gerçekleştirilen turnuva sırasında yaptığı açıklamada, Dünya Tavla Federasyonu Türkiye ayağının 19 yıldır yapıldığını söyledi.

Fındıkoğlu, ülke genelinde 9 etapta tamamlanan organizasyonun bir ayağının Ereğli’de gerçekleştirildiğini belirterek, şöyle dedi:

“Bursa’da başlayan etaplarımız Kocaeli, Marmaris ve İstanbul etaplarımızın ardından 5. Etabı Ereğli’de devam ediyor. Ülke genelinde aralarında kadınların da yer aldığı, 23’ü Ereğli’den toplam 64 sporcumuz bu etaba katılıyor. Bayan oyuncu sayısının her geçen gün artması, şampiyonaya daha da bir ciddiyet getiriyor. Şampiyonamız 9 ayrı etkinlikten oluşuyor. Burada tavla severleri 2 gün sürecek etabımızda tavlaya doyurabileceğimizi düşünüyoruz.

Halen şampiyonamıza katılmak isteyen tavla severler varsa, Keleşler Park Otel’e gelerek kayıtlarını yaptırabilirler. Etap sonunda kategorilerinde dereceye giren oyuncularımıza plaketler takdim edeceğiz. Buradan da Bodrum, Antalya, Ankara etapları sonrası İstanbul’da şampiyona tamamlanacak.”

SPOR DALI OLMA YOLUNDA…

Tavlanın, Türkiye’de halen spor dalı değil, bir ‘oyun’ olarak kabul edildiğine dikkat çeken Fındıkoğlu, şunları söyledi:

“Ancak tavla, ‘şans oyunundan strateji oyununa doğru’ her geçen gün daha büyük kabul gördüğü de bir gerçektir. Türkiye’de de her geçen gün daha da değer kazanmakta olan bir oyun. Lisans uygulaması henüz olmayan tavlada 18 yaşını doldurmuş her insan bu tür faaliyetlerde yer alabilir.  Onlar yer aldıkça, camia büyüdükçe de tavla oyunu daha saygın ve geçerli bir spor dalı olmaya doğru gidecektir.”

NEDEN KELEŞLER OTEL

Dünya Tavla Federasyonu Türkiye Temsilcisi Arda Fındıkoğlu, şampiyona etaplarından birini 13 yıldır Ereğli’deki çeşitli mekanlarda gerçekleştirdiklerini hatırlatırken, “Keleşler Otel’e ise dördüncü gelişimiz. Bu sürede ilçeye dışarıdan gelen oyuncularımız, otel ihtiyaçlarını yüksek standartlarda karşıladıklarını, bu vesileyle memnuniyetlerini bildirdiler. Tesis yönetiminin de sıcak ve yakın ilgisini görüyoruz. İyi ağırlandığımız ve mutlu olduğumuz için Keleşler Otel’deyiz” diye konuştu.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
hayran2
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın