Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

TARLADA 11 LİRA RAFLARDA 90 LİRA!..

TARLADA 11 LİRA RAFLARDA 90 LİRA!..

Fındık hasadında sona yaklaşıldı. Üreticiler, geçen yıl 22 liraya kadar yükselen fındığı bu yıl tüccara 11 liradan satıyor.

Tarlada 11 lira raflarda 90 lira

Hem üretici hem de ihracatçı fındık fiyatının düşüklüğünden şikayetçi. Tarlada 11 liradan satılan fındık ise raflarda kavrulmuş haliyle kilosu 90 liraya kadar çıkıyor. Türkiye İhracatçılar Meclisi Fındık İhracatçıları Birliği’nin Düzce’nin Akçakoca İlçesi’nde açtığı ihracat sezonunda en çok konuşulan konu yine fiyat ve tekelleşme oldu.

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı 
Mehmet Büyükekşi, fındık sektörünün hedefe ulaşabilmesi için bu alanda araştırmanın ve yenilikçiliğin teşvik edilmesini çok önemli bulduklarını söyledi.


 

GÖZLER BORSADA

 

Büyükekşi, Giresun’da açılması planlanan fındık borsasının da sektöre faydası olacağına inandığını kaydetti. Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş de fındık üreticisi olduğunu belirterek, “Ürünü size emanet ediyoruz. Sizden sevindirici haber bekliyoruz. Fiyatın 20 lira olduğu duymak istiyoruz” dedi.

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş (ortada) fındığın Düzce için büyük önem arz ettiğini söyledi.

FASULYENİN FİYATI ARTIYOR

Taze fasulye ihtiyacının önemli bölümünün karşılandığı Burdur’da, yağış nedeniyle verim yarı yarıya düştü. Hasadın başladığı Temmuz ayında 70- 80 kuruşa satılan fasulyenin kilosu 2.5- 3 liraya yükselince üretici sevindi. Ziraat Odası Başkanı İbrahim Demir, “Bölgede geçen yıl 400-500 ton fasulye üretilirken, bu yıl 150 tona düştü. Ancak fiyattan memnunuz” dedi. (Sözcü)

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo