Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Tarihi proje imzalandı!

Tarihi proje imzalandı!

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinin, ileriye dönük su ihtiyacının karşılanması için yapılan protokolün imza altına alındığı bildirildi.


Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, yazılı açıklamasında, 50 yıllık içme suyu ihtiyacını karşılayacak su şebekesi yenileme proje çalışmasına başlandığını belirtti.
İller Bankası’ndan 9 kişilik bir heyetin Alaplı’da 2 gün süren incelemeleri neticesinde hazırlanan ’yersel tetkik tutanağının’, Alaplı Belediye Başkanı İller Bankası ve yüklenici firmanın heyetleri tarafından imzalandığı ifade eden Tekin, şöyle dedi:

Tamamen yenilenecek!
“Yaklaşık 30 yıl önce yapılmış olan şebeke hattı boruları, depoları ve terfi istasyonları yıpranıp deforme olduğu için, içme suyu şebekesinin tüm unsurlarıyla birlikte yenilenmesine ihtiyaç olduğundan, ilçemiz açısından çok önemli olan büyük bir proje çalışmasına başladık. İller Bankası A.Ş Proje Dairesi Başkanlığı, Kastamonu Bölge Müdürlüğü, yüklenici firma ve Belediyemiz yetkililerinden oluşan bir heyet, iki gün süresince ilçemiz içme suyu hattında detaylı bir inceleme yaptılar. Bu inceleme neticesinde hazırlanan İçme Suyu Kesin Projesi Yersel Tetkik Tutanağı’nı da proje kapsamındaki kurum ve kuruluşların temsilcileriyle birlikte bugün imza altına aldık.
Belediyemiz ve İller Bankası ortaklığıyla yapılacak olan içme suyu kesin projesine göre, ilçemizdeki içme suyu şebekesi, motopomp depoları, terfi istasyonu binaları kapasiteleri de artırılmak suretiyle baştan sona tamamen yenilenecek. Yani, içme suyuyla ilgili tüm hatlar, depolar, binalar kapasiteleri de artırılmak suretiyle yeniden yapılacak. Bunu yanında, Belediye binası merkezli SCADA otomasyon sistemiyle, içme suyunun tüm sistemleri tek bir noktadan takip edilebilecek. Arıza ya da başka bir sıkıntı durumunda, merkezden müdahale edilip, arızanın giderilmesi ve sistemin kontrol altında tutulması sağlanacak.
Yine proje kapsamında Tepeköy’deki ayaklı depo kaldırılarak, yerine hidrofor sistemi kurulacak.  Kısacası, ilçemiz çok sağlıklı ve ihtiyacı uzun yıllar karşılayabilecek içme suyu hattına ve depolarına kavuşacak.”

Karşılıklı imza altına alınan İçme Suyu Kesin Projesi Yersel Tetkik Tutanağı’nı Belediye Başkanı Nuri Tekin, İller Bankası adına da İnşaat Yüksek Mühendisi Melike Dedebayraktar teslim aldı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın