Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

TAM LİSTE YAYIMLANDI!.

TAM LİSTE YAYIMLANDI!.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Zonguldak’ta açığa ve gözaltına alınanların tam listesi açıklandı.

Zonguldak Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, 15 Temmuz darbe kalkışmasının ilimiz genelinde sorunsuz bir süreç olarak tamamlandığına vurgu yapıldı. Valilik, darbe girişiminin ardından sürdürülen çalışmaların Türkiye’ye örnek olduğu9nu ve 1 dolarlıklar konusunun da il Emniyetinin başarısı olduğunu belirtti. Görevden uzaklaştırılan toplam 37 savcı ve hakimden 29’nun tutuklandığının kaydedildiği; Zonguldak  İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün açıklamasının tamamı aynen şöyle:

EMİN ADIMLARLA YÜRÜTÜLDÜ

15 Temmuz 2016 akşamı girişilen meşum darbe teşebbüsünün ardından, tüm yurtta olduğu gibi vilayetimizde de, Fethullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) çökertilmesine yönelik faaliyetler hızla ve emin adımlarla yürütülmüştür. O meşum gece ve sonrasında Vilayetimiz çapında herhangi bir aykırı hareket oluşmamış; gerek Emniyet gerekse Jandarma düzleminde, özellikle de bu birimlerimizin başında bulunan yöneticilerimizin büyük gayretiyle sorunsuz olarak sürecin yönetilmesi sağlanmıştır.

PİSLİĞE BULAŞMAMIŞLARIN AYRIMI YAPILACAK 

İl Emniyet Müdürlüğümüzün eleman kıtlığına rağmen yürüttüğü çabalar takdire şayandır. Özellikle kalkışmanın hemen ertesi gününde hızlı bir şekilde Emniyet Teşkilatı içindeki aykırı unsurların açığa alınması, silahsızlandırılması ve pasaportlarının iptali çalışması tüm Türkiye’ye örnek teşkil etmiş, diğer vilayetler de bunu örnek almışlardır. Öte yandan “okunmuş 1 dolarlıklar” konusunu da ilk kez Emniyetimiz ortaya çıkartmıştır. Gerçekten masum olan insanımızın mağdur edilmemesi için bölücü terör örgütünün gizli beyin kadrosu ve yapılanmasının çözümlenmesi konusunda gene ülkemize örnek olacak çalışmalar nihai aşamaya gelmiş bulunmaktadır. Böylelikle terör örgütü kadrolarında bizzat aktif olarak yer alanlarla, bu pisliğe bulaşmamış olanların hukuki zemindeki ayrımını yapmak mümkün olacaktır.

EMNİYETİ BASTI ALTINA ALMAYA DÖNÜK YAZILAR

 Yukarıda anlatılan başarılarına rağmen sanki terör örgütü yandaşlarının gözetildiği şeklinde basında Emniyetimizi baskı altına almaya yönelik bazı yazıların yer aldığı mütalaa edilmektedir. Özellikle bazı terör örgütü yandaşlarıyla ilgili yürütülen ve sonuçlandırılan bir kısım süreçlerin ortaya çıkması üzerine, Emniyetimizi zan altında bırakmak isteyen çabaların arttığı ve yürütülen soruşturmaların saptırılmak istenildiği açıktır.

SAPTIRMAYA DÖNÜK ÇALIŞMALAR KARŞILIĞINI BULACAKTIR

Aşağıda dökümü verilen çalışmaların sonuçlarının incelenmesinden, İl Emniyet Müdürlüğümüzün bölücü terör örgütü FETÖ ile ilgili ne denli başarılı çalışmalar yaptığı görülecektir. Soruşturmaların yönünü saptırmak adına yapılacak çalışmalar da yargısal süreçler içinde gerekli karşılığını bulacaktır.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo