Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Süslü kadınlar, pedal çevirecekler!

Süslü kadınlar, pedal çevirecekler!

Türkiye genelinde 5, Ereğli’de ise 3’üncüsü yapılacak


Türkiye’de geleneksel hale dönüşen ’’Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’’ etkinliğinin, Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde de gerçekleştirileceği bildirildi.
Alınan bilgiye göre, bisiklet kullanımını yaygınlaştırmaya dikkat çekmek isteyerek kendi ve bindikleri bisikletleri çeşitli materyaller ile süsleyen kadınlardan oluşan aktivistler, bu yılda pedal çevirecekler.
Katılımcı erkeklerinde destek vereceği belirtilen etkinlik, 24 Eylül Pazar günü saat 16.30’da Gazi Alemdar Gemisi önünden başlayacak.
İstasyon Caddesi istikametince yaklaşık 15 kilometre bisiklet sürüşü gerçekleştirecek süslü kadınlar, sonrasında ise sahil bandındaki Amfi Tiyatro’ya dönüş yaparak burada müzik dinletisi yapacaklar.
Haydi Ereğli; davet var!
Ereğli Süslü Kadınlar Grubu Başkanı Bilge Özdemir; Türkiye genelinde 5, Ereğli’de ise 3’üncüsü yapılacak etkinliğe ilişkin Ereğli FM’e açıklamasında, etkinliğe tüm aktivistleri davet ettiğini belirterek şöyle dedi:
“Bu etkinlik, dünya otomobilsiz kentler günü, sürdürülebilir ve aktif ulaşım konularına dikkat çekmek için bir farkındalık yaratmak, kadınların bisiklete binmesini teşvik etmek amacıyla gönüllü kadınlar tarafından hiçbir kurum ve kuruluşa bağlı olmadan düzenlenmektedir. İzmir’de 2013 yılında ilk kez yapılan bu etkinliğin, bu yıl yaklaşık 50 şehirde eş zamanlı olarak düzenlenecek. Etkinliğin merkezi ve çıkış noktası İzmir’dir. Etkinlik sadece Türkiye’de değil, uluslararası platformlarda da tanınmaktadır. Katılımızı bekliyoruz.”

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran5
gülücük1
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo