Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

SU SEVİYESİNİN YÜKSELMESİ RAFTİNGCİLERE YARADI

SU SEVİYESİNİN YÜKSELMESİ RAFTİNGCİLERE YARADI

Türkiye’nin en önemli rafting parkurlarından birine sahip Düzce’de, Dokuzdeğirmen parkurunun yer aldığı Melen Çayı’nın debisinin artması raftingcileri sevindirdi.

Rafting İl Temsilcisi Şerif Ali Karanfil, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye’de önemli bir yere sahip Cumayeri Dokuzdeğirmen parkurunda mevsim itibarıyla su seviyesinin beklendiği gibi yüksek olduğunu söyledi.

Bölgede etkili olan yağışlı havaların suyun debisini arttırdığını ve seviyenin yüksek olmasının sezonun iyi geçeceğinin işareti olduğunu anlatan Karanfil, "Firmalarımızın belli tur saatleri var. Bu yıl görüyoruz ki tur saatlerinin dışında da rezervasyon yaptırmadan gelen misafirlerimiz oluyor. Firmalarımız bu işe hazırlıklı ve gelen vatandaşlarımıza en iyi hizmeti veriyor. Bu rafting heyecanını ve zevkini tattırıyor. İlgi artmaya başladı, biz de bundan memnunuz. İnşallah bu yılki 50 bin ziyaretçi hedefimizi tutturacağız" şeklinde konuştu. 

Melen Çayı’nın rafting sporunda marka olduğunu aktaran Karanfil, bölgeye dışarıdan yatırımcıların gelmeye başladığı belirtti.

Karanfil, 12 kilometre boyunca parkurun bir hareketli, bir durgun oluşunun riski minimize ettiğine değinerek, şunları kaydetti:

"Eğitimli rehberler eşliğinde bu parkurun heyecanı bir kat daha artıyor. Burada 25 binlik nüfusun yanında böyle bir spor yapmak buranın cazibesini artırıyor. Gelen kişilerin sadece rafting ile değil, melenin üzerinde raftinge paralel, görsel şölen sunan aktivitelerin de yapılması için çaba gösterdik. Gelen vatandaşlarımızın buraya gelip zipline ile eğlenmesi mümkün. ATV ve trekking ile rafting sporuna ek olarak buranın turizmde cazibe merkezi olduğunu görüyoruz."

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın