Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

PİRİ REİS DÜZENLEDİ!.

PİRİ REİS DÜZENLEDİ!.

Turizm Haftası nedeniyle Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından kutlama programı düzenlendi.

Atatürk Kültür Merkezinde Turizm Haftası dolayısıyla Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından bir kutlama programı gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü İbrahim Aydın yaptı.

Turizm sektörünün dinamik yapısı ile ülkelerin gelişmesinde ve kalkınmasında itici bir güç olduğunu söyleyen okul müdürü İbrahim Aydın ’’İletişim ve ulaşım sektöründeki hızlı gelişmelerle ülkeler arasındaki mesafeler kısalmış ve turizm milletler arasındaki karşılıklı anlayış, hoşgörü ve diyalogun yerleşmesine önemli katkılarda bulunan sosyal bir olay haline gelmiştir.

Şu gerçeği belirtmeliyiz ki; Turizm gelirlerinden daha fazla pay alabilmek için tüm ülkelerin içerisinde bulunduğu yarışma ortamının, ülkelerin turizmi daha çekici kılacak yeni arayışlara yönelttiğini çok açık bir şekilde görmekteyiz. Türkiye’nin tarihi ve kültürel birikimi, dört mevsimin yaşandığı coğrafi yapısı, farklı doğal güzellikleri, sıcak misafirperver insanlarıyla büyük bir turizm potansiyeline sahip olduğu da bir gerçektir. Devletimizin turizme verdiği değerin en somut ifadesi 15-22 Nisan günleri arasında çeşitli etkinliklerle kutladığımız turizm haftasının kurumsallaşmasıdır.’’ dedi.

Konuşmanın ardından Öğrenciler tarafından  hazırlanan  konser izleyenler tarafından büyük alkış aldı.Program sonunda ,Turizm Haftası nedeniyle yapılan yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödül verildi. Program ödül töreninin ardından sonra erdi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
NEHİR AKBAŞ

20 Nisan 2016 - 23:23

Program, ödül töreninin ardından sona ermedi. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından hazırlanan, Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz İlkokulu 2.Sınıf öğrencileri halk oyunları gösterileri yaptılar..

Yorum Yazın