Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

SPOR SENLİĞİ BAŞLIYOR

SPOR SENLİĞİ BAŞLIYOR

İlçenin turizm potansiyelini ortaya çıkartarak spor, sanat ve yerel değerlerine de katkı sağlayacağını her fırsatta gündeme taşıyan Karadeniz Ereğli’nin AK Partili Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, bu yönde ilk ciddi adımı atıyor... İlçede 3 gün sürecek ‘spor şenliği’ başlıyor…


Zonguldak’ın Ereğli İlçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal; 6,7 ve 8 Temmuz’da içinde yüzme, bisiklet ve yelken branşlarının yer aldığı ‘Spor Organizasyonu’ etkinliği düzenlendiğini bildirdi.
Uysal, belediye uhdesindeki Sahil Kafe’de geniş katılımla gerçekleştirilen tanıdım toplantısında yaptığı konuşmada, amaçlarının ilçe turizmini canlandırmak olduğunu söyledi. İlki yapılan etkinliğin ise ilerler yıllarda devam ettirilmek istendiğini belirten Uysal, şöyle dedi:
“Amacımız aslında Karadeniz Ereğli’nin tanıtımıdır. İlçemizde, bisikletlerin gidebileceği çok güzel yollar var. Bunların ve çevremizdeki güzelliklerin farkına varılmasını istedik. Yaptığımız bu etkinlik, turizm çalışmalarımızın bir parçasıdır. Ereğli’de yıllardır yılladır hizmet veren yelken kulübümüz var. Bugüne kadar denizi hep seyrettik ama denizi yaşamadık. Denizde farklı sporlar yapılabileceğini, denizi kullanmamız gerektiğinden dolayı böyle bir organizasyon yapmaya gerek duyduk. İlerleyen günlerde göreceksiniz; liman, kantar ve plajlar bölgemiz baştan aşağıya yenilenecek.
Etkinliğimizde birde açık deniz yüzme yarışlarımız olacak. Karadeniz’de böyle yarışlara pek rastlanılmaz. Bu etkinliğimizde ise ‘Ereğli’de yüzülebilir’ mesajı vermek ve Karadeniz’in sahil kesimini kullanmayı, buraları turizme kazandırmayı amaçlıyoruz. Etkinlik, bundan sonra da devam ederek çeşitli zenginliklerle spor, sanat, kültür faaliyetlerimizi arttırarak devam etmemiz lazım. Bunu ise mümkün olduğunca 12 aya yaymamız lazım.”

ESKİ BAKANLAR ‘YÜZMEYE’ GELECEK…
Etkinliğin yüzme ağından sorumlu İstanbul Yıldızlar Yüzme Spor Kulübü Başkanı Mustafa Özer de, Pazar günü yapılacak Açık Su Yüzme Yarışına onur konuğu olarak eski bakan Esat Kıratlıoğlu’nun katılacağını söyledi. Özer, aynı güne yetişmesi durumunda ise yine eski bakanlardan Kürşat Tüzmen’inde yarışacağını kaydetti.

ETKİNLİKTE NELER OLACAK…
Ereğli'de 6-7-8 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek organizasyon kapsamında; 6 Temmuz Cuma günü saat 09.30'da Kdz. Ereğli bisiklet turu ile açılışı yapılacak olan spor organizasyonunda aynı gün akşam 19.00'dan itibaren Stüdyo 123 Ritim Gösterisi, İstanbul School Of Samba, Ereğli Belediyesi Halk Oyunları ekibi, Mart Grubu konseri Amfi Tiyatro’da yapılacak.
Spor organizasyonun ikinci günü ise 11.00'de Yelken ve Windsurf yarışları, ödül töreni akşam amfi tiyatroda 21.00'de Sedat Ergin konseri, 21.30 da ise Erdemir Ofis Yoluna kurulacak sahnede Simge konser verecek.
8 Temmuz Pazar günü programında da 10.00'da uluslararası açık su yüzme yarışı (uluslararası olarak açıklanan yarışmaya biri Kıbrıs olmak üzere sadece 2 ülkeden sporcu katılacak) plaket ve ödül töreni, yelkenli yat gösterisi yapılacak.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın