Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

SON GÖREV !

SON GÖREV !

Pençe-Kilit operasyonunda şehit olan Karadeniz Ereğli doğumlu Piyade Sözleşmeli Er Doğukan Korkmaz,son yolculuğa uğurlandı.


Pençe-Kilit operasyonunda şehit olan Karadeniz Ereğli doğumlu Piyade Sözleşmeli Er Doğukan Korkmaz, askeri törenle son yolculuğa uğurlandı.
Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Irak'ın Kuzeyi'ndeki terör hedeflerine yönelik olarak gerçekleştirilen Pençe-Kilit operasyonunda şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Doğukan Korkmaz'ın naaşı Bozahane Camisi’ne getirildi.
Şehidin cenaze törenine katılan Milli Savunma Bakan Yardımcısı Alparsan Kavaklıoğlu, şehit yakınlarının yanına giderek başsağlığı diledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından görevlendirildiğini söyleyen Kavaklıoğlu, Erdoğan ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın da baş sağlığı temennilerini iletti.
Cenaze namazında da yürek yakan anlar yaşandı. Şehidin annesi Şerife Korkmaz, tabutuna sarıldığı oğlunun fotoğrafını öperek, “aşkım, sende beni öp” diye gözyaşı döktü. Ayakta durmakta güçlük çeken baba Sinan Korkmaz da, getirilen sandalyeye oturarak oğluna veda etti. 
Şehit Doğukan Korkmaz, cenaze namazının kılınmasının ardından, silah arkadaşlarının omuzlarında top arabasına konuldu. Şehit Korkmaz, aile mezarlığında toprağa verilmek üzere, Ömerli mahallesine götürüldü.
Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Zonguldak Milletvekilleri, Karadeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Niyazi Uğur, belediye başkanları, Ereğli ile çevre il ve ilçelerden gelen on binlerce kişi şehide veda etti. 
   

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
üzgün26
gülücük0
hayran0
şaşkın0
kızgın0
Sebahattin Ozarslan

29 Nisan 2022 - 10:11

Sehidimize allah rahmet rylesin mekani cennet olsun elmatepe mah AZA

TC.HÜSEYİN HAŞİM ALTAY

28 Nisan 2022 - 03:43

ALLAH RAHMET ETSİN,RUHUN ŞAD,MEKANIN CENNET OLSUN VATAN EVLADI,AİLENE BAŞ SAĞLIĞI VE SABIRLAR DİLİYORUM...83 MİLYON TÜRKTEN BİRİ OLARAK ŞAHSIM ADINA ANT İÇERİMKİ BU CENNET ÜLKEMİZİN BİR ÇAKIL TAŞINI VATAN HAİNLERİNE VERMEYECEĞİZ...

Yorum Yazın