Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

SON DURUM!

SON DURUM!

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, şehirlerarası yolcu indirme-bindirme sorununun çözüm noktasına geldiği bildirildi.


AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, 91.7 frekansından yayın yapan Ereğli FM’de katıldığı “Fikri Kapan’la burada Konuşalım” programında yaptığı açıklamada, alt komisyon kararının çalışmasını tamamladığını söyledi.
Komisyonun hazırladığı raporun İlçe Trafik Komisyonu’na geldiğini ve kabul gördüğünü anlatan Çakır, şunları söyledi:
“Önceki İlçe Trafik Komisyon’unda alınan karar doğrultusunda; alt komisyona havale edilen 3 noktada gerekli incelemeler tamamlandı, sonuç İlçe Trafik Komisyonu’na bildirildi. Komisyan da bu kararı İl Trafik Komisyonu’na gönderdi. Gülüç’te, Potbaşı-Kışla arasında, Devrek Yolu kavşağı ve Yeşiltepe mevkisindeki düzenlemeler yapıldı. İl’den onay geldiğinde işleme girecektir. Tabi bu sorunlar Çevre yolu bittiğinde böyle bir sorun olmayacak. Zira insanlar evinin önünden geçerken inemeyişin sıkıntısını yaşıyor. Çevre yolunun tamamlanması sonrası ise böyle bir durum olmayacak. Çünkü otobüsler direk olarak terminale geçecek.”

UYSAL İSTEMİŞTİ
Karayolları ve trafik kanununa göre, şehirararası yolcu otobüslerinin merkezlerde yolcu indirme ve almasının yasak olması üzerine halktan gelen şikayetleri dikkate alan Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, belirlenen üç noktada yolcu indirmeye izin verdirmişti. Ancak, trafik ekiplerinin araçlara cezai işlem uygulaması üzerine Uysal, konuyu İlçe Trafik Komisyonu’na getirmişti.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük1
kızgın1
hayran0
şaşkın0
üzgün0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın