Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

SON DAKİKA GELİŞMESİ !.

SON DAKİKA GELİŞMESİ !.

Zonguldak Valisi merkeze çekildi, Zonguldak`a yeni Vali atandı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Valiler Kararnamesini imzaladı.

Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş Mülkiye Başmüfettişi olarak merkeze çekilirken, Zonguldak Valiliğine Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz atandı.

Vali Bektaş, Korona Virüs sürecinde sağlık çalışanlarına yönelik sözleri nedeniyle uzun süre tartışma konusu oldu.

YENİ ZONGULDAK VALİSİ MUSTAFA TUTULMAZ 

1965 yılında Antalya’nın Korkuteli ilçesinde doğdu. İlköğrenimini Korkuteli’de orta ve lise öğrenimini Burdur’da tamamladı. 1987 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. 1988 yılında Antalya kaymakam adayı olarak göreve başladı. 1989-1990 yılları arasında 1 yıl süre ile İçişleri Bakanlığı tarafından İngilizce dil öğrenimi ve mesleki çalışmalarda bulunmak üzere İngiltere’de bulundu. 
Görev yaptığı süre içinde, Milletlerarası Ahvali Şahsiye Komisyonu (CIEC) Genel Kurul ve Çalışma Grupları, Avrupa Konseyi Vatandaşlık Konferansı ve Çalışma Grupları, Avrupa Birliği Müzakere Süreci – Tarama Çalışmaları, Sivil Savunma, nüfus ve vatandaşlık ile kamu denetçiliği alanında uluslararası konferans, toplantı, seminerlere katılım ve inceleme ziyaretleri ile İnsan hakları, liderlik, toplam kalite yönetimi, bilgi ve belge yönetimi, proje hazırlama kursları ile değişik hizmet içi eğitim kurslarına katıldı. T.C. Kimlik Kartının proje hazırlık, pilot uygulaması ve yaygınlaştırma hazırlık çalışmalarında komisyon başkanlığı görevinde bulundu.
Mustafa TUTULMAZ evli ve iki çocuk babası olup İngilizce bilmektedir.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük10
hayran1
üzgün1
kızgın1
şaşkın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın