Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

SON DAKİKA AÇIKLAMASI !.

SON DAKİKA AÇIKLAMASI !.

Yarından itibaren aralarında Zonguldak’ında olduğu 48 ilde ilde tüm alanlarda, 33 ilde ise alışveriş merkezi, market, kafe ve kuaför gibi toplu yaşam alanlarında maske takmayanlara 900 lira ceza yazılacak.


Yarından itibaren aralarında Zonguldak’ında olduğu 48 ilde ilde tüm alanlarda, 33  ilde ise alışveriş merkezi, market, kafe ve kuaför gibi toplu yaşam alanlarında maske takmayanlara 900 lira ceza yazılacak.

İçişleri Bakanlığının valiliklere gönderdiği talimat doğrultusunda, maske takma zorunluluğuna uymayanlara yarından itibaren 900 lira ceza kesilecek.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinden maske kullanımı zorunluluğuna ilişkin 81 il valiliğine 18 Haziran'da talimat gönderen Bakanlık, 22 Haziran Pazartesi gününe kadar bu kuralı ihlal edenlerin uyarılıp bilgilendirilmesini, o tarihten itibaren de 900 lira idari para cezası uygulanmasını istemişti.

Bu kapsamda, kolluk kuvvetleri 4 gün boyunca ülke genelinde yaptıkları denetimlerde maske takmayanları uyarıp bilgilendirdi.

Yarın itibarıyla maske takma zorunluluğuna uymayanlara ülke genelinde uygulama birliği olacak şekilde Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282'nci maddesi uyarınca 900 lira idari para cezası kesilecek.

48 İLDE TÜM ALANLARDA

Maskenin, 48 ilde hayatın tüm alanlarında, 33 ilde ise alışveriş merkezi, market, restoran, kafe ve kuaför gibi insanların toplu halde bulunduğu iş yerlerinde takılması zorunluluğu bulunuyor.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran3
şaşkın2
üzgün1
kızgın1
gülücük0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın