Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

SON 4 GÜNÜN ÖZETİ !.

SON 4 GÜNÜN ÖZETİ !.

Zonguldak`ta 55 yeni vaka, 90 işçi izine gönderildi, 45 kişi karantinada .


Zonguldak genelinde dün (26 Temmuz 2020 Pazar)  17 pozitif vaka daha tespit edildi. İl genelindede son dört günde koronavirüse yakalananların sayısı 55'e yükselirken sürecin başından bu yana Korona Virüse yakalanların sayısı 1000'i aştı.

Kilimli ilçesine bağlı Çatalağzı beldesine İstanbul'dan gelen bir ailede koronavirüs tespit edilince temas ettikleri belirlenen  45 kişi evlerinde karantinaya alındı.

Yine  Kilimli'de bulunan tekstil fabrikasının sahibinde koronavirüs tespi edilince fabrika kapatıldı. Fabrikada çalışan 90 işçiye 14 gün evde izole olmaları için  izin verildi.

Devrek Kaymakamı Ümit Altay’da yaptığı sosyal medya paylaşımında  “Zonguldak genelinde en fazla yeni pozitif vaka olan ilçeyiz. Maalesef yeni vakalar arasında 1 yaşından başlayan bebekler, çocuklar bile görülmeye başladı. Sokaklarda parklarda çocuklarınızın maskesiz olarak gece yarılarına kadar gezdiğini toplanıp oturduğunu görüyorum. İleriki günlerde daha sıkı tedbirlerle karşılaşmamak için lütfen tedbirlere uyalım” açıklaması yaptı.

Kaymakam'ın "Maalesef yeni vakalar arasında 1 yaşından başlayan bebekler, çocuklar bile görülmeye başladı. " ifadesi sonrası edinilen bilgilere göre Devrek'de 1-4 ve 11 yaşlarında 3 çocuğun Korona Virüs testinin pozitif çıktığı öğrenildi.

 

 

 

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
üzgün8
şaşkın6
gülücük3
kızgın2
hayran0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın