Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ŞOK ZAMMIN ÜSTÜNE AZAR YEDİLER !.

ŞOK ZAMMIN ÜSTÜNE AZAR YEDİLER !.

Taksiciler Belediyeyi ziyaret etti, azar yedi.


Yıllık 480 lira olan ruhsat yenileme ücreti, % 337.5 artışla 2 bin 100 liraya yükselen Ereğli’deki taksiciler,  Ankara ziyaretinden sonra soluğu belediye de aldı. 30’a yakın taksicinin sorunu çözmek için Ankara’ya gittiğini öğrenen Belediye Başkanı, makama çıkan taksicileri  “Nereye giderseniz gidin, bu parayı ödeyeceksiniz. Ödemeyenin Taksisi duraktan çekilir.”  diye azarladı.

 

Yıllık ruhsat ücretleri % 337.5 artan Ereğli’deki taksicileri temsilen 30’a yakın taksici geçtiğimiz gün Ankara’ya gitmiş,  önce Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, ardından da Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ile görüşmüştü.

Ruhsat ücretlerinde indirim isteyen taksiciler Ankara dönüşü belediyeden randevu aldı. İndirim talebi için makama çıkan taksiciler, Belediye Başkanının sert tutumu ile karşılaştı.

Taksicilerin Ankara ziyaretine öfkelenen Başkan Posbıyık, konuklarını “Madem geldiniz çay için” diye karşıladı. Söz almak isteyen taksicilerin sözünü sürekli kestiği öğrenilen Posbıyık’ın “ Bir şey konuşmaya gerek yok.Çayınızı için. Nereye giderseniz gidin, bu parayı ödeyeceksiniz. Ödemeyenin taksisini duraktan çekerim.” diye sert üslup kullandığı öğrenildi.

Posbıyık’ın ilgili birime ödeme yapmayan taksicilere ilişkin “Taksileri duraktan men edin.” talimatı verdiği öğrenildi.

CİVAR BÖLGELERDE OCAK 2020 TAKSİ YILLIK İŞGALİYE/ RUHSAT ÜCRETLERİ

ZONGULDAK : 180 lira

DÜZCE : 600 lira

AKÇAKOCA : 600 lira

ALAPLI : 740 lira

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük4
şaşkın4
kızgın2
hayran0
üzgün0
Ergin Kuzu

12 Şubat 2020 - 11:40

Hasan Bey dışardan yorum yapması kolay bilemezsin mesleğin içinde ne sorunlar yaşadığımızı.Zamanı gider senin tavuğuna kış derse başkası yorum yaparsa hoşuna gitmez.Lütfen yazarken vicdanlı olalım

Hasan A.

10 Şubat 2020 - 13:51

Az bile.Çoğu hat sahibi bile değilrnÇoluk çocuğun eline teslim tüm taksiler

Yorum Yazın