Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Şoförler Odasından otobüs ve servis aracı alımına tepki

Şoförler Odasından otobüs ve servis aracı alımına tepki

Zonguldak’ın Ereğli Belediyesinin 20 adet halk otobüsü ve 30 adet servis aracı alımını meclis gündemine getirmesine tepki gösteren Kdz. Ereğli Şoförler Otomobilciler ve Esnaf Odası Başkanı Ahmet Küçük, bu kararın mevcut esnafı mağdur edeceğini söyledi.


Kdz. Ereğli Şoförler Otomobilciler ve Esnaf Odası Başkanı Ahmet Küçük, Kdz. Ereğli Belediyesinin 115 halk otobüsüne ilaveten 20 adet daha halk otobüsü ve 30 adet servis aracı alımını meclis gündemine taşımasına tepki gösterdi. Kdz. Ereğli ilçesinde hizmet veren 115 halk otobüsünden 16’sının yolcu sayısı yeterli olmadığı için her gün beklemede kaldığını dile getiren Küçük, bu karar alınırken kendilerine hiç sorulmadığını söyledi. Kdz. Ereğli’de tüm okullarda tekli eğitime geçildiğini, öğrenci servisleri geçtiğimiz yıl 4 sefer yaparken bu yıl iki sefer yapacağını ve gelirlerinin yüzde 50 azalacağını vurgulayan küçük, 20 halk otobüsü ve 30 servis aracı alımının esnafı mağdur edeceğini belirtti. Kdz. Ereğli Belediye Meclis Üyelerine çağrıda bulunan Küçük, karar alırken esnafı da düşünmelerini istedi. Küçük, ayrıca önümüzdeki ay meclis gündeminde 30 adette taksi alımı ihalesinin yapılacağını, bu kararın da yanlış olduğunu ifade etti.

Kdz. Ereğli Belediyesinde bugün görüşülen 20 adet halk otobüsü, 30 adet servis minibüsü, 4x4 hizmet aracı alımı ile toplu taşıma ücretlerine zam yapılması konusunu görüşen Kdz. Ereğli Belediyesi Plan ve Bütçe Komisyonunun AK Partili meclis üyeleri 4 maddeye şerh koyarken, CHP’li üyeler kabul oyu kullandı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük8
hayran2
kızgın2
şaşkın0
üzgün0
Kdz. Ereğli

06 Eylül 2019 - 13:54

Halk otobüslerinin sayısı daha da artmalı. Devlet okulları Öğrenci Servisleri zaten adalet Bakanlığında olduğu gibi devlet kontrolüne geçecek. Vatandaş servis ücretini devlete ödeyecek.

Üniversiteli öğrenci

05 Eylül 2019 - 11:38

Adam esnafı düşünmüyorsunuz diyor. Ahmet Küçük bey acaba öğrencileri düşünüyor mu? Dorukdaki eğitim fakültesine eğitim süresi içinde araçların yetmediği apaçık görülmekte. Ama hala seferler arttırılmıyor.

Yorum Yazın