Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

SİYASETÇİLER GİREMEZ!..

SİYASETÇİLER GİREMEZ!..

Zonguldak’ta, orman vasfını kaybetmiş hazine arazilerinin rayiç bedelini yüksek bulan vatandaşlar, mağduriyetlerinin giderilmemesine, yol kenarına astıkları "2B sorunu çözülünceye kadar gönlümüz ve semtimiz siyasilere kapalıdır" yazılı pankartla tepki gösterdi.

Tepebaşı, Bağlık, Yeşil ve İnağzı mahallelerinin sakinleri, ikametleri bulunan "2B" kapsamındaki arazilerin yüksek bedelle satılmasından dolayı mağdur edildiklerini savunarak yerleşim yerlerine giden ortak yolun kenarına siyasilere mesajlarını içeren pankart astı.

Mahalleliler adına açıklama yapan Kemal Aydın, sorunlarının çözümünde kendilerine yardımcı olmayan siyasilere kırgın olduklarını söyledi.

Orman arazilerinin satışıyla ilgili yaşanan sürecin mağduru olduklarını savunan Aydın, "Belirlenen fiyatları ödememiz mümkün değil. Bu süre içerisinde dört kez Milli Emlak Genel Müdürlüğü yetkilileriyle, üç bakanla ve iki siyasi genel başkan yardımcısıyla görüştük. Elle tutulur bir çözüm elde edemedik. Bizden istenen bedeller 45-50 bin lira. Bin lira emekli maaşı alan insan bunu nasıl ödeyecek? Gelirimiz yok ve bu şartlarda arazileri alamayacağız" diye konuştu.

Aydın, sorunlarını kim çözerse seçimlerde ona destek vereceklerini vurgulayarak yanlarında olmayan siyasileri mahallelerinde görmek istemediklerinden böyle bir pankart hazırlayarak mesaj verdiklerini dile getirdi.

Emekli Cemal Kanber de 1980’den bu yana Tepebaşı Mahallesi’nde oturduğunu kendisinden istenilen rayiç bedeli ödemesine imkan olmadığını kaydetti.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo