Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

SİLAH ARKADAŞLARI YANINDAYDI

SİLAH ARKADAŞLARI YANINDAYDI

Hakkari’nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde teröristlerle girilen çatışmada yaralanan ve tedavisi evinde devam eden Uğur Sezer, silah arkadaşlarının katıldığı törenle evlendi. 

Teröristlerin attığı el bombasından seken şarapnel parçasının ayağına isabet etmesi sonucu, 17 Ekim 2015’te yaralanan Sezer, tedavi gördüğü Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nden taburcu edilerek, baba ocağı Ereğli ilçesine bağlı Ketenciler Köyü’ne getirildi. 

Tedavisi bir süredir evinde süren Sezer hayatını aynı köyde oturan Nuran Türkoğlu ile birleştirdi.

Baston yardımıyla yürüyebilen Sezer, köy meydanında davul zurna eşliğinde gerçekleştirilen düğünde kendisi gibi gazi olan silah arkadaşlarıyla oynadı.

Mutlu gününde yanında olan silah arkadaşlarına ve yakınlarıma teşekkür eden Sezer, "Çeşitli nedenlerden dolayı yanımda olamayan silah arkadaşlarım ve komutanlarıma selamlarımı gönderiyorum. Her şeye rağmen hayatla mücadele devam ediyor. Ben görevime bıraktığım yerden devam etmek, görevimin başına dönmek istiyorum. Düğünümüzden sonra görev yerime döneceğim. Allah oradaki silah arkadaşlarımın yardımcısı olsun, görevlerinde başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Gazinin eşi Nuran (Türkoğlu) Sezer ise "Nişanlımı Allah bana bağışladı, Allah herkese bu mutluluğu yaşatsın" ifadelerini kullandı.

Düğün törenine Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş’ın yanı sıra çok sayıda davetliyle gazinin silah arkadaşları katıldı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın