Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ŞİKAYET YAĞDI!..

ŞİKAYET YAĞDI!..

RTÜK bu yılın ilk 6 ayında yapılan şikayetlerde, yarışma programlarının ilk sıralarda yer aldığı belirlendi. 

En çok şikayet alan televizyon kanalları arasında, ilk sırada 10 bin 309 şikayetle Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu TV8 yer aldı. İkinci sıradaki kanal ise 9 bin 50 şikayetle Show TV oldu.

 

AA muhabirinin RTÜK’ten aldığı bilgiye göre, kuruma bu yılın ilk altı ayında yapılan şikayet sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 2,65 oranında düştü, 51 bin 8 oldu.

 
 

En çok şikayet alan televizyon kanalları arasında, ilk sırada 10 bin 309  şikayetle Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu TV8 yer aldı. İkinci sıradaki kanal ise 9 bin 50 şikayetle Show TV oldu.
 
İlk altı aylık dönemde "Bu Tarz Benim" 
Yarışma programı 4 bin 623 şikayet alarak "programlar kategorisinde" yüzde 9,06 bildirim oranıyla ilk sırada; "Survivor All star" programı ise 2 bin 800 bildirim alarak yüzde 5,49’luk oranla ikinci sırada yer aldı.
 
Beceri yarışmalarına şikayet
 
Geçen yıl en çok 
dizi filmler şikayet edilirken, bu yıl beceri ve direnç yarışmaları vatandaşlardan şikayet aldı. 14 bin 47 şikayetle ilk sırada bulunan bu yarışma programlarını, 10 bin 554 bildirimle dizi filmler takip etti.
 
Beceri ve direnç yarışmalarına yönelik şikayetlerin yüzde 20’si "Survivor All Star" programı hakkında yapıldı. Vatandaşlar, söz konusu yarışmaya, "yarışmacıların Türk aile yapısı gelenek ve göreneklerine aykırı, etik olmayan davranışlar sergilemeleri, sürekli argo ve şiddet içeren sözlerin kişilik haklarını zedeleyici boyuta ulaşarak rekabetin psikolojik saldırıya dönüştüğü" gerekçesiyle tepki gösterdi.
 
"Reklam Kuşakları ve Doğrudan Satış 
Reklamları" kategorisinde geçen yıl bin 250 şikayetle ilk sırada yer alan cep telefonu reklamları yerini, bu yıl 3 bin 330 bildirimle "Coca Cola" reklamlarından gelen şikayetlere bıraktı.

AA

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo