Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ŞİFALI SU TARİH OLDU !.

ŞİFALI SU TARİH OLDU !.

Önce su kesildi, şimdi de yıkıldı.


Düzce Akçakoca karayolu üzerinde bulunan ve geçtiğimiz yıllarda Akçakoca Belediyesine devredilen ve ardından vanaları kapatılan Şifalı Su mesire alanına, hayırsever işadamı Burhan Özdemir tarafından yapılması planlanan şadırvan-mescit çalışmaları başladı. Başkan Yanmaz, çalışmaların en kısa sürede içinde tamamlanacağını söyledi.

Düzce - Akçakoca arasında 17. kilometrede bulunan Şifalı Su ve Orman İçi Dinlenme Yerine, Akçakocalı hayırsever işadamı tarafından şadırvan-mescit yapımı çalışmaları başladı. Ağabeyi merhum İhsan Özdemir’in adını vereceği çift kubbeli şadırvan - mescidin, Selçuklu - Osmanlı mimarisinden esinlenerek yaptıracağı bildirildi.

Şifalısu’da başlatılan çalışmalarla ilgili kısa bir açıklama yapan Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz; "Şifalısu’da en büyük şikâyet vatandaşların abdest alıp namaz kılacakları bir yerin olmamasıydı.

 Burhan Özdemir kardeşimizin girişimiyle şimdi bu sorunu çözüyoruz. Kimse merak etmesin, vatandaşlar Şifalısu’ya geldiklerinde sadece su ihtiyaçlarını karşılamakla kalmayacak kahvaltı ve diğer ihtiyaçlarının tamamına cevap verecek bir konuma getireceğiz. Bahar ayları ile birlikte Şifalı Su yeni yüzüyle vatandaşlara hizmet vermeye başlayacak“ ifadelerinde bulundu.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
şaşkın4
gülücük3
kızgın2
hayran0
üzgün0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın