Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

SEZON BAŞLADI PEKİ YA FİYATLAR!..

SEZON BAŞLADI PEKİ YA FİYATLAR!..

Güney Marmara’nın en önemli balıkçılık merkezlerinden Bandırma Körfezi’nde hamsi bereketi yaşanıyor.

Balıkesir Deniz Ürünleri Avcıları Üretici Birliği Başkanı Nihat Işık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 4,5 ay süren av yasağının sonuna gelindiğini belirterek, balık sezonunun ilk gününde hale hamsi, uskumru, çinekop ve sardalya getirildiğini belirtti.

Bereketli bir sezon başlangıcı olduğunu ifade eden Işık, "Öncelikle balıkçı arkadaşlarımıza kazasız belasız bir sezon diliyorum. Fiyatlar güzel, gelen hamsi kasası 100 lira, 200 lira uskumru, bu şekilde giderse vatandaş ucuz balık yer" diye konuştu.

Bandırma ve Çevresi Balık Komisyoncuları Derneği Başkanı Harun Önen de bölgede etkili olan fırtınadan dolayı balıkçıların avlanmaya gece saatlerinde çıkmak zorunda kaldığını söyledi.

Tekne sahiplerini, sürdürülebilir balıkçılık için Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından belirlenen kıstaslara uymaları konusunda uyaran Önen, "İlk günde Bandırma Körfezi’nde hamsi bereketi yaşandı. Bu yıl sezondan oldukça umutluyuz. Vatandaşlarımız bu yıl bol bol hamsi yiyecek" dedi.

 

10 YIL SONRA ERDEK USKUMRUSU TEZGAHLARDA

Balıkesir’in Bandırma İlçesi’nde av yasağının sona ermesinin ardından denize açılan balıkçılar hamsi bereketinin yanı sıra 10 yıldan beri görülmeyen Erdek uskumrusu da avladı.

 

PALAMUTUN TANESİ 20 TL

Balık halindeki mezatın ardından tezgahları süslemeye başlayan mevsimin ilk hamsisi kilogramı 8, uskumru 25, lüfer 40 ve ilk palamut da tanesi 20 liradan satışa sunuldu.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın