Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

SEVENLERİNE YENİ YIL HEDİYESİ !

SEVENLERİNE YENİ YIL HEDİYESİ !

Devrim Ekiz, Ereğli FM`in konuğu oldu.


7 yaşında TRT çocuk korosuna giren, 10 yaşında İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarını kazanan Orta, Lise ve Üniversite eğitimini tamamlaması ardından Taşkın Sabah ile tanışmasıyla Profesyonel müzik hayatına Taşkın Sabah orkestrası ile Hülya Avşar Show da başlayan Devrim Ekiz “Sevenlerime hediyemdir” dediği Kader isimli şarkısındaki performansı ile gündemde.


2010 yılında TRT İstanbul radyosunda kanun sanatçısı olarak da görev alan son 15 yılda çeşitli sanatçıların albümlerine eşlik eden Ekiz  Ajda Pekkan, Ebru Gündeş, Nükhet Duru, Linet, Serkan Çağrı, Ata Demirer gibi isimlerin yanı sıra  halen Emel Sayın, Gülben Ergen, Nükhet Duru ve Serkan Çağrı’nın orkestra şefliğini yapan Ekiz, Ereğli FM Yayın Müdürü Arzu Tekin’in hazırlayıp sunduğu Arzu ile Devri Alem programının canlı yayın konuğu olarak “Kader” şarkısının hikayesini anlattı.


Sınırlı sayıda gerçekleştirdiği radyo programlarının ilkini Türkiye radyolarında ilk kez  91.7 Ereğli FM de başlamış olmasının heyecan ve mutluluğunu yaşadığını vurgulayarak sözlerine başlayan Ekiz, yorumcu kimliği ile müzik sektöründe yer almanın mutluluğunu yaşadığını belirterek “Yıllardır Türkiye’nin en önemli sanatçılarının orkestra şefliğini yaptım ve bu çalışmalarımı sürdürüyorum  halen bu isimlerle sahnelerdeyim. ”dedi.


Önümüzdeki aylarda Emel Sayın, Nüket Duru ve Ata Demirer’le birlikte “Yeşilçam Şarkıları” projesini hayata geçirmek üzere stüdyoya gireceklerini ilk kez Arzu ile Devri Alem programında açıklayan Ekiz,  Arzu Tekin’in programda, merhum Selçuk Tekay bestesi olan “Unuturum diye yorma kendini”isimli şarkıyı çok güzel yorumlamışsınız sözleri üzerine program esnasında Ereğli FM dinleyicilerine bir sürpriz yaparak canlı yayında eseri yorumladı.


Ereğli’ye daha önce festival kapsamında birçok kez geldiğini söyleyen Devrim Ekiz “İnşallah Ereğli’ye tekrar geldiğimde stüdyo ortamında canlı canlı karşılıklı yayın yaparız . Tüm Ereğli FM ailesine ve dinleyicilerine çok teşekkür ediyor şimdiden sağlık ve barış dolu güzel bir yeni yıl diliyorum.”dedi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019

gülücük2
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo