Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Servis şoförleri bilgilendirildi!

Servis şoförleri bilgilendirildi!

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, Karadeniz Ereğli Rotary Kulübü tarafından, ilçedeki umum servis şoförlerine yönelik “Güvenli sürüş Teknikleri” konulu seminer gerçekleştirildi.


Kulüp Dönem Başkanı Murat Turan, TED Koleji Lise Binası’ndaki toplantı salonunda düzenlenen seminer öncesi yaptığı konuşmada, en büyük isteklerinin kazaların olmaması olduğunu belirterek, şunları söyledi:
“Bizim tek derdimiz kazalar olmasın, canlar yanmasın. Bazen bizim hiçbir hatamız olmuyor, geliyor biri bize çarpıyor. Sonuçta ise giden canların hesabı olmuyor. Bugünkü derdimiz de güvenli sürüşleri nasıl bir adım daha ileriye götürürüz olmaktadır.”

Karadeniz Ereğli Umum Servisleri Derneği Başkanı Muhammet Başkan, semineri düzenlemelerinden dolayı Rotary Kulübü Başkan ve yöneticilerine teşekkür ederek, “burada verilecek bilgiler doğrultusunda servisçilerimiz daha iyiye ve yönelik çalışmaya devam edecekler. Aileler de her hangi tereddütleri bulunmasın” dedi.

Yol Güvenliği Uzmanı Bilge Kağan Kalaç ise servis sürücülerinin kendileri için çok değerli olduğunu belirterek, “çok büyük tecrübeleri var ama bu tecrübeler biraz körelmeye neden oluyor, özgüven çok yükseliyor. Bugün, burada güvenli sürüş hakkında konuşacağız ve özgüveni biraz aşağıya indirmeye çalışacağız” şeklinde konuştu.

Karadeniz Ereğli Rotary Kulübü Meslek Hizmetleri Komite Başkanı Eray İlhan da, servis sürücülerinin işlerini ’ehil’ şekilde yaptıklarını hatırlatarak, “bizim ise buradaki amacımız, farkındalığı biraz daha artırmak sizin gibi ehil olmayanların da aynı konuma gelebilmesi için böyle bir etkinlik yapmaktı. İnşallah verimli olur, istediğimiz noktaya ulaştırabiliriz” diye konuştu.

Seminerde, yaklaşık 2 saat süren seminerde sürücüleri bilgilendirdi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
şaşkın1
gülücük0
hayran0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın