Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ŞER ODAKLARININ ÇABALARI!.

ŞER ODAKLARININ ÇABALARI!.

Ereğli’de  Özgür-Der Ereğli Temsilciliği üyeleri ve vatandaşlar Suriye’nin Halep kentindeki saldırıları kınadı. 

Devrim Bulvarı’nda bir araya gelen vatandaşlar, ellerinde pankart ve dövizler taşıyarak, çeşitli sloganlar attı.

Özgür-Der Ereğli İlçe Temsilciliği adına konuşan Halil İbrahim Şen, burada yaptığı açıklamada, Halep’te tarihin görebileceği en acımasız ve vahşi katliamlardan birinin yaşandığını söyledi.

Halep’teki direnişçilerin imtihan vermeye devam ettiğini dile getiren Şen, "Kimi kolunu, kimi bacağını, kimi de canını vererek Rablarına gittiler. Geride kalanlara destek olmak ise bizim imtihanımız olarak önümüzde duruyor. Halep ölüyor iken duyarsızca yaşamak günden güne büyüyen bir vebale dönüşüyor. Bu gidişata dur demeliyiz. Ayağa kalkmalı ve şerefimizi haykırmalıyız. Halep’in çığlığına ses vermek, ihtiyaçlarını karşılamak en asli vazifemizdir." dedi.

Şen, Halep direnişinin sadece Suriye’nin değil İslam ümmetinin onur savaşı olduğunu anlatarak, şen değerlendirmede bulundu:

"Türkiyeli Müslümanlar, bu durumda Halep direnişine sadece insani yardımlar yapılmasını değil, orada direnen Müslümanların her türlü modern silahla açıktan ve güçlü bir şekilde desteklenmesini talep etmelidir. Çünkü bugün Halep düşerse yarın İstanbul düşer. Halep kazanırsa özgür Kudüs’ün yolu açılır. Bu yüzden Halep’i, Musul’u, Gazze’yi savunmak, Zonguldak’ı, Ereğli’yi savunmaktır. Asıl terörist olan ABD, Rusya, İran ve tüm işbirlikçi şer odaklarının planlarını boşa çıkartmaktır."

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın