Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ŞENLİKLER BAŞLADI!..

ŞENLİKLER BAŞLADI!..

Karadeniz Ereğli’de 27-28-29 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen Osmanlı Çileği Kültür ve Sanat Şenlikleri başladı.  

Şenliklerin açılışı, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti ve CHP’li Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Daire Müdürleri ve Basın mensuplarının katıldığı Yaşlılar ve Gençler Evi’ndeki kahvaltı ile yapıldı.

Şenliğin açılış konuşmasını yapan Başkan Uysal, bu yılki çilek şenliklerinde konserlerin ve müzikli eğlencelerin terör olayları nedeniyle iptal edildiğini vurgulayarak, bu şenliklerde kültürel ve sanatsal etkinliklerin ön plana çıkartılacağını belirtti.

Başkan Uysal daha sonra Kaymakam Nazım Madenoğlu, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Hasan Doğan ve Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte Abdi İpekçi Sergi Salonu’nda Kamil Koralp’in hazırladığı gemi maketleri sergisinin açılışını yaptı.

Alemdar Gemisi önünde düzenlenen El Sanatları Sergisinin de açılışını yapan protokol, özellikle çatal bıçaklardan oluşan insan figürlerini inceledi. Sergiye Bursa’dan katılan Devlet Sanatçısı Yılmaz Emen Başkan Uysal’a Bursa’yı simgeleyen Kılıç Kalkan figürlü plaket hediye etti.  

Protokol ayrıca, sahil şeridinde yer alan Ereğli Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile gerçekleşen 35 ayrı kursta yapılan eserlerin sergilendiği 35 çadırın açılışını yaptı. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın