Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ŞEHİT MADENCİYE SON GÖREV!..

ŞEHİT MADENCİYE SON GÖREV!..

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Armutçuk Müessesesine bağlı maden ocağındaki göçükte hayatını kaybeden 36 yaşındaki Erkan Seyhan’ın cenazesi, Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde defnedildi. 

Ereğli Devlet Hastanesi morgundan yakınları ve maden işçileri tarafından alınan iki çocuk babası Seyhan’ın cenazesi, Aydınyayla köyü Karadoruk Mahallesi’ndeki babaevinin önüne getirildi.

Madenci için burada Kur’an-ı Kerim okundu, dua edildi ve helallik alındı.

Seyhan’ın Türk bayrağına sarılı tabutu, daha sonra yakınları ve mesai arkadaşları tarafından köy mezarlığına kadar taşındı.

Burada düzenlenen cenaze törenine, madencinin ailesi ve yakınları, AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, TTK Genel Müdürü Burhan İnan, Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, bazı belediye başkanları ve siyasi parti yöneticileri ile madenciler katıldı.

Seyhan’ın cenazesi, kılınan namazın ardından toprağa verildi.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Kandilli beldesindeki TTK Armutçuk Müessesesi kömür ocağının eksi 450 kodunda dün akşam meydana gelen göçükte kalan Erkan Seyhan (36) yaşamını yitirmiş, Sezai Çoban yaralanmıştı. Seyhan’ın işe 2009’da, 35 bin 291 kişinin katıldığı zorlu mülakatı kazanmasının ardından kura sonucu girdiği öğrenilmişti.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo