Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ŞEHİT MADENCİYE SON GÖREV!.

ŞEHİT MADENCİYE SON GÖREV!.

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Armutçuk Müessesesi maden ocağındaki göçükte yaşamını yitiren Nevzat Candan’ın (39) cenazesi toprağa verildi. 9 Mart tarihinde doğum gününü kutlayan aynı günün gecesinde girdiği maden ocağında göçük altında kalarak yaşama veda eden Candan’ı yüzlerce kişi uğurladı.

Karadeniz Ereğli Devlet Hastanesi morgundan yakınları ve maden işçileri tarafından alınan 3 çocuk babası Candan’ın cenazesi, Cemaller köyündeki baba ocağına getirildi. Madenci için burada Kur’an-ı Kerim okutuldu, dua edildi ve helallik alındı. Candan’ın sinir krizi geçiren yakınları güçlükle sakinleştirildi, baba Hasan Candan’a ise sağlık ekipleri müdahale etti.

“MADEN İŞÇİLERİ TAŞIDI”

Candan’ın Türk bayrağına sarılı tabutu, daha sonra madencilerin omuzlarında yaklaşık 1 kilometre uzaklıktaki köy mezarlığına kadar taşındı. Burada kılınana cenaze namazının ardından kömür işçisinin cenazesi, toprağa verildi. Cenazeye Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay, Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Cöbek, Siyasi Parti İlçe Başkanları, TTK Genel Müdürü Burhan İnan ve çok sayıda kişi katıldı.Cemaller Köyü tarihi günlerinden birini yaşadı, maden işçileri cenazeye akın akın geldi, çevresinde sevilen ve sayılan kişi olarak bilinen Nevzat Candan’ı yüzlerce kişi uğurladı. Köy giriş ve çıkışları zaman zaman kilitlendi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019

gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo