Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ŞEHİDİMİZ VAR

ŞEHİDİMİZ VAR

Pençe kilit operasyonunda Ereğli`ye acı haber geldi.


Pençe kilit operasyonundan acı haber.  22 yaşındaki sözleşmeli Er Doğukan Korkmaz'ın şehit olduğu haberi Kdz. Ereğli Ömerli Mahallesindeki baba ocağına ulaştı.

İlçe Kaymakamı Mehmet Yapıcı ve askeri erkan, Şehit Er Korkmaz’ın Ömerli Mahallesindeki ailesine ulaşarak acı haberi bildirdi.
Bu arada, Şehit evinin balkonuna Türk Bayrağı asıldı. Şehit yakınlarının olası rahatsızlıkları göz önünde bulundurularak, bina yakınında ambulans ve sağlık ekipleri bekletildi.

Baba Sinan Korkmaz, oğlunun en büyük hayalinin asker olmak olduğunu söyledi. Son olarak dün akşam saatlerinde telefon ile görüştüklerini ifade eden acılı baba “Hayali küçükken asker olmaktı. Dün akşam en son 18.00 18.30 sularında konuştuk. Oralarda dikkatli ol dedim. 1.5 senedir oradaydı. 2 ay önce yüz yüze görüşmüştük. Küçüklüğünden beri asker olmak istiyordu. Ben engel olmaya çalıştım ama ‘Ben asker olacağım’ dedi.  Bende hatırını kırmadım. ‘Kendin bilirsin oğlum’ dedim. Kararı ona bıraktım”

Anne Şerife Korkmaz’da oğlunun asker olmasının ardından gurur duyduklarını en son dün telefon ile görüştüklerini ifade etti. Anne Şerife Korkmaz “En son dün telefon ile görüştük. Hiçbir sıkıntısı olmadığını ve rahatının iyi olduğunu söyledi. Allah’ım ne ara oldu” bu diyerek gözyaşlarına boğuldu. 

Şehit Er Korkmaz'ın naaşı 27 Nisan Çarşamba günü (Yarın) öğlen namazına müteakib Bozahane camisinde kılınacak cenaze namazının ardından Ömerli Mahallesi'nde askeri törenle son yolculuğuna uğurlanacak.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
üzgün45
hayran1
kızgın1
gülücük0
şaşkın0
eski inzibat

28 Nisan 2022 - 10:57

yürekli adamlarsınız oğlum siz, mermiye karşı gitmek her adamın harcı değildir, korkusuzluk doğuştan verilmiş size ,siz varsınızki biz rahatız ama hakkınızı nerde öderiz, mekanın cennet olsun aslan

s.erkan gül

27 Nisan 2022 - 07:04

Ruhu şad olsun, Allah kederli ailesine sabir versin. Ailesinin ve milletimizin başı sağolsun

Alparslan Dilaver

26 Nisan 2022 - 20:47

Evin köşesindeki Doğukan yazısı beni bitirdi

AŞKIN ŞEN

26 Nisan 2022 - 13:14

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşaallah, Rabbim H.Z. MUHAMMED MUSTAFA(S.A V.) Efendimize komşu eylesin inşaallah

Yorum Yazın