Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI!...

SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI!...

Kayseri’deki terör saldırısında şehit olan İstihkam Er Kenan Döngel, memleketi Sinop’un Erfelek ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit Döngel’in naaşı Erfelek Devlet Hastanesi morgundan alınarak tekbirler eşliğinde Erfelek Musa Can Meydanı’na getirildi. Cenazenin meydana getirilişi sırasında vatandaşlar Türk bayrakları açarak, terör örgütü PKK aleyhine sloganlar attı. 

Şehidin annesi Şehime ve 4 yaşındaki kız kardeşi Livanur Döngel, burada Döngel’in tabutuna sarılarak gözyaşı döktü. 

Baba Özcan ile kardeşi Mertcan Döngel ise başsağlığı dileklerini kabul etti. Bu arada İstanbul’daki terör saldırısında şehit düşen Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Berkay Akbaş’ın babası Salim Akbaş da cenazeye katılarak ailenin acısını paylaştı.

Erfelek Belediyesi tarafından Türk bayraklarıyla donatılan meydanda kılınan cenaze namazının ardından askerlerin omzunda cenaze aracına konulan Döngel’in naaşı Akçasöğüt köyünde toprağa verildi. 

Cenazeye, şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Vali Hasan İpek, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Maliye Daire Başkanı Tuğgeneral Adnan Baksı, Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, İl Jandarma Komutanı Albay Şefaattin Serten, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın