Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Sarıkamış Şehitlerini anma yürüyüşü

Sarıkamış Şehitlerini anma yürüyüşü

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Devrek’te düzenlenen Sarıkamış Şehitlerini anma yürüyüşüne vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. 
Edinilen bilgiye göre, Devrek Kaymakamlığı tarafından düzenlenen ve Devrek Anadolu Lisesi koordinesinde hayata geçirilen Sarıkamış Şehitlerini anma yürüyüşünde bir araya gelen protokol ve vatandaşlar, Sarıkamış’ta 90 bin askerimizin şehit olmasının 104. yılında şehitleri anmak için bir araya geldiler.
Devrek Gençlik Merkezinde başlayan ve yaklaşık beş kilometrelik yolu yürüyerek Pınarönü Köyü Şehitler Anıt Ormanında sonlandıran yüzlerce kişinin katıldığı etkinliğin ardından din görevlileri tarafından okunan Kur’an-ı Kerim Tilaveti, yapılan dua ve konuşmaları ardından programı sona erdirdiler. 
Ellerinde Türk bayrakları ile yürüyüşe katılan yüzlerce Devrekliye Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Jandarma Yüzbaşı Serkan Koparan, daire müdürleri, siyasi, parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katılırken, yürüyüşe katılanlara öğretmenevinde çorba ve çay ikramında bulunuldu.

Yürüyüş sırasında 10. sınıf öğrencisi, tansiyonu düşmesi sonucu kısa süreli baygınlık geçirdi. Öğrenci, vatandaşların ve protokol üyelerinin yardımıyla özel bir araca bindirildi. Kara'ya yürüyüş alanına gelen sağlık ekipleri müdahale etti. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
üzgün1
gülücük0
hayran0
şaşkın0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın