Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Şap Hastalığı Nedeniyle Karantina Sürüyor

Şap Hastalığı Nedeniyle Karantina Sürüyor

Kdz. Ereğli’nin bazı köylerinde küçük ve büyükbaş hayvanlarında baş gösteren ve hayvandan insana da bulaşan şap hastalığı nedeniyle birçok köy ve bazı mahalleler karantina ve kordon altına alınarak karantina tedbirleri uygulanmaya başladı.

Kdz. Ereğli Kaymakamlığı’nın 19.07.2016 tarih ve 3581 ile 21.07.2016 tarih ve 3623 sayılı yazıları ve Kdz. Ereğli İlçesi Hayvan Sağlık Zabıtasının 19.07.2016 tarih ve 2016/ 04 sayılı Komisyon Kararı gereği kamuoyuna yapılan açıklama şöyle:  

Kdz. Ereğli’nin bazı köylerinde küçük ve büyükbaş hayvanlarında baş gösteren ve hayvandan insana da bulaşan ŞAP HASTALIĞI nedeniyle birçok köy ve belediyemize bağlı bazı mahalleler karantina ve kordon altına alınmış olup, karantina tedbirleri uygulanmaktadır.  

Bu kapsamda canlı hayvan, hayvansal ürünler; süt, deri, tırnak, boynuz, tüy, yapağı, hayvan gübresi, hayvan yemi, ot, saman, süt ve süt ürünlerinin köy ve mahalle sınırlarından dışarı çıkışı ile satılması yasaklanmış ve bu kararlar halka duyurulmak üzere köy ve mahalle muhtarlarına da gönderilmiştir.

Karantina tedbirlerine rağmen Kdz. Ereğli pazar yerinde satışı sürdürülmek istenen çeşitli kap ve pet şişeler içinde 45 kilo süt, 25 kilo yoğurt ve 2 kilo kaymaktan oluşan süt ve süt ürününe Kdz. Ereğli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından tutanakla el konulmuş olup, Temizlik İşleri Müdürlüğü ile beraber imha edilmiştir. “

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın