Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Santral Anons’un Kurumsal Kimliğiniz Üzerindeki Etkisi

Santral Anons’un Kurumsal Kimliğiniz Üzerindeki Etkisi

BiberSA Prodüksiyon Seslendirme Dublaj Ajansı seslendirme dublaj başta olmak üzere yerli ve yabancı birçok seslendirme sanatçısıyla değişik projelere ses veriyor.


Santral seslendirmelerinin önemine değinen BiberSA Prodüksiyon Seslendirme Dublaj Ajansı yetkilileri “ Santral seslendirmelerinde diksiyonu düzgün, güzel bir lisan ile müşterilerinizi karşılamak yan sesler santral anonslarında en çok tercih edilen seslerdir” dedi.

Dünyanın en iyi seslerini müşterileri buluşturan BiberSA Prodüksiyon Seslendirme Dublaj Ajansı, santral seslendirmelerinde kullanılan sesin önemini anlattı. BiberSA Prodüksiyon Seslendirme Dublaj Ajansı’ndan yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi; Santral anons’un kurumsal kimliğiniz üzerindeki etkisi

Telefonda müşterilerinizi kim karşılıyor?

Kurumsal firmaların Call Centerlarını hepimiz aramışızdır. Son zamanlarda hemen hemen aynı ses karşınıza çıktığını fark ettiniz mi? Kurumsal bir firmayı arayan potansiyel müşterilerin veya bir çağrı merkezini arayan kullanıcının/abonenin karşısına çıkan ilk ses şirketiniz için çok önemlidir. İşte o ses firmanızın prestijini temsil eder. Diksiyonu düzgün, güzel bir lisan ile müşterilerinizi karşılayan sesler santral anonslarında en çok tercih edilen seslerdir.

Profesyonel sesler ile normal sesler arasında çoğu zaman fark göremeyiz. Belki ilgisiz kaldığımızdan vurgu ve tonlamalara dikkat etmiyor olabiliriz. Ancak kurumsal kimlik açısından bu son derece önemli bir hizmettir. Santral anonsları yani sektörel ismi ile santral seslendirme hizmeti, santrali arayan kullanıcının müşteri temsilcisine bağlanmadan önceki sunumları ve yönlendirmelerini kapsar. Bu yönlendirmeler ’A firmasına hoş geldiniz, dahili numarayı biliyorsanız tuşlayınız bilmiyorsanız muhasebe için 1’i, insan kaynakları için 3’ü tuşlayınız’ olabileceği gibi ’lütfen mesai saatleri içerisinde arayınız. Mesai saatlerimiz hafta içi 9-18, hafta sonu 9-14 saatleri arasındadır. Aradığınız abone cevap vermiyor lütfen farklı bir abone numarası tuşlayınız’ gibi uzun yönlendirmelerde olabilmektedir.

Santral Seslendirme için doğru ses seçimi önemli!

Santral seslendirme hizmetini seslendirme dublaj ajansınsan satın almak doğru bir başlangıç olduğu kadar firmanın markanın veya hizmetin santral sisteminde kullanacağı doğru santral sesi seçmekte bir o kadar önemlidir. Markayı hizmeti veya firmayı telefon karşılamalarında temsil edecek ses ile uyumlu olmalıdır. Örnek verelim; Sağlık sektörü gibi ciddi sektörde faaliyet gösteren bir özel hastanenin santral sesi ciddi ve kurumsal bir ses olmalıdır. Aksi bir tercih hastanenin kurumsal kimliğine zarar verebilir. Bu noktada mutlaka seslendirme ve dublaj ajansından öneriler alınmalı ve tecrübesine güvenilmelidir. Santral seslerinin her yıl güncellenmesi de diğer önemli konular arasında geliyor. Türkiye’de santral sistemlerini ipg pbx santralleri satan markalar firmalar genellikle aynı santral seslerine yöneliyor. Kullanıcı A firmasını B, C, D, E, F firmalarını aradığında hep aynı ses ile karşılaşıyor. Her firmayı aradığınızda aynı sesi duymak çoğu insan için tatsız olabiliyor. Tıpkı bu her gün aynı şarkıyı dinlemek gibi. Santral sistemini satın aldığınız firmanın default seslendirmeni değil farklı seslendirme dublaj ajanslarından alacağınız ses örnekleri arasından seçerek kurumsal kimliğinizi en iyi şekilde temsil edecek bir seslendirme sanatçısı seçmeniz gerekiyor.

Santral anonsları hangi formatta kaydediliyor?

Seslendirme stüdyoları santral seslendirme projelerini kaydederken kullanılan ses programında çıktı formatını kullanılacak santralin özelliklerine göre alırlar. Santraller üç kısma ayrılırlar; analog telefon santralleri, ip telefon santralleri, sayısal (dijital) telefon santralleri. Bu santral çeşitlerinin ses formatı genellikle PCM signed 8 bit, 16 bit, µ-Law, 8000 Hz Mono, wav, mp3, xac, m4a, wma gibi formatlardır. Santral anonslarında en yaygın kullanılan formatlar wav mono formatlardır. Hem kapasite açısından santrali yormayacak hem de sound kalitesi açısından en uygun format olacaktır. Santral anonslarında yine en önemli konuların başında sesin kayıt formatının yanı sıra ses kalitesi yani işittiğimiz sessin netliği de gelmektedir. O nedenle santral anons kayıtları home stüdyolarda veya alelade mikrofon veya ekipmanlarla yapılmamalı profesyonel seslendirme ajanslarında veya seslendirme stüdyolarında kaydedilmelidir.

Santral anons ve ses kayıtlarında ucuz olsun mantığı doğru bir mantık değildir. Kurumsal kimliğinize uygun profesyonel bir seslendirme sanatçısının kurumsal kimliğinize katacağı pozitif etki hiç göz ardı edilmemelidir. Santral seslendirmen seçimi bu şartlara uygun profesyonel seslendirme ajanslarından yapılmalıdır. Bir davette aynı kıyafeti giymiş üç kadının pişti olması gibi, farklı üç firmayı aradığınızda sizi karşılayan aynı ses durumudur. Sayısal santrallerinize, IP santrallerinize, analog santrallerinize profesyonel seslendirme yaptırmanız kurumsal kimliğiniz için son derece önemli bir adımdır. Kalın sağlıcakla.”

Santral Seslendirme ; https://www.bibersa.com/santral-seslendirme-hizmeti/

Seslendirme Dublaj ; https://www.bibersa.com/dublaj-seslendirme/

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük3
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın