Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

SANKİ; FERRARİ DAHA ŞIK OLURMUŞŞ..!

SANKİ; FERRARİ DAHA ŞIK OLURMUŞŞ..!

CHP`Lİ BELEDİYEYE MİLYONLUK MAKAM ARACI


Yaşı ve yönetim koltuğunda geçirdiği yıllar nedeni ile ‘duayen’ olarak adlandırılan ‘Seçilmiş’, son yaptığı icraat ile “abooovvvv” dedirtti.


Zonguldak ili Ereğli ilçesinde, 31 Mart Seçimleri öncesi propaganda döneminde; hatalarından ders aldığını çıktığı meydanlarda anlatarak, geçmişte yaptıklarından ötürü evindeki odasında kendisini tokatladığını söyleyerek, kavgacı olmayacağını haykırarak, belediyeden işçi atmayacağını vurgulayarak yeniden belediye başkanı seçilen Halil Posbıyık, aldığı piyasa değeri 1 milyon 175 bin lira olan jipi makam aracı yaptı (!)
Seçildikten 6 ay sonra işçi maaşlarını ödeyemez hale geldiğini ifade eden Posbıyık’ın bir yandan “enkaz aldık” deyip diğer yandan da ‘lüks’ peşinde olması, ‘halkçı kesimi’ rahatsız etti.

O ARAÇ, MECLİS’DEN
“İTFAİYEYE ALINIYOR” DİYE ONAYLANDI AMA!
Milyonluk jip, son yapılan Karadeniz Ereğli Belediye Meclisi’nden “oy birliği” ile kabul edilmişti. Ancak jip, gündeme şu şekilde getirilmişti: “Belediyemiz İtfaiye Müdürlüğü hizmetlerinde kullanılmak üzere bir adet çok amaçlı 4x4 İtfaiye öncü aracı alınması.”
CHP tabanın durumdan duyduğu rahatsızlığı yüksek sesle sokakta dillendirdiği, bazı AK Partili Meclis üyelerinin de ‘kandırıldık mı?’ dedikleri ifade ediliyor.

BELEDİYE ÇALIŞANDAN “İLGİNÇ SÖZLER”
Öte yandan, Posbıyık dönemlerinde işe alınan, Uysal döneminde belediyede başka birime gönderilen, yeniden Posbıyık döneminde ise işinin başında olan adı Ereğli FM’de gizli bir çalışan, dört gazetecinin de olduğu masada, Posbıyık’ı ve jipi savundu.
Bazı gazetecilere “yalaka” diyen Posbıyık’ın ‘dilinden’ hareket eden çalışan, “ne var bunda. ÖTV ve KDV düştüğünde arabanın fiyatı 400 – 500 milyara iniyor. Hem Uysal döneminde ‘etçi nusrette’ 350 liraya hamburger yemişler; bunu niye yazmıyorsunuz?” sözleri ile bir gazeteciyi eleştirdi.   

MECLİSTE NELER SÖYLEMİŞTİ; GELİN BİR BAKALIM…


“DAR GELİRLİ DAHA DA YOKSULLAŞTI”
Dar gelirli daha da yoksullaştı, gelir uçurumu arttı, işsizlik patladı. Bir de üstüne iğneden ipliğe her şeye zam geldi. Vatandaş bunun altından kalkamaz. Bu kadar düşük ücretlerle asgari bir hayatı bile sürdürmek mümkün değil. Çünkü bir ailenin, bir aylık ortalama elektrik, doğalgaz ve su gideri yaklaşık 500 liradır.

KENDİSİNİ ELEŞTİREN AK PARTİLİLERE…
Korkmayın, ben Ereğli’nin çıkarlarını savunuyorum. Bana güvenin, destek verin. Yoksa sırf grup kararı var diye karşı çıkarsanız Ereğli’ye zarar verirsiniz.

UYKU UYUMUYOR!
Para yok, belediyeyi batırmışsınız. 400 fazla adamın maaşlarını nasıl vereceğim.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
kızgın25
gülücük6
üzgün2
hayran1
şaşkın1
Ahmet yıldırım

14 Ekim 2019 - 13:47

Kardeşim yalan haber yapmayın.1 milyona volkwagende araç mı war. Aldıysada yakışır

ahmet demirci

13 Ekim 2019 - 12:28

CHP SEVDALISI haklısın bütün siyası partiler son model makam araçlarına binsinler vatandaş donunu tutarak gezmeye devam eder

Haberci misiniz?

13 Ekim 2019 - 08:38

Fuzuli harcamaya bende karşıyım. Posbıyık zerre kadar umrumda değil. Gelen gideni hep aratır. Ancak şuda var ne giden de hayır var, ne gelende. Ne de sizde

eski stajyer

12 Ekim 2019 - 16:57

inşallah mancalla olmadan gidesin ayın başkan. Böyle devam çalmaya devam..

İsim yok

12 Ekim 2019 - 16:09

Oy atanlar utansın özdemir in önünde işçi çıkarmıcaz diye söz veren sen haberlerde milleti aglatan sen yakışır 1 milyonluk arabaya binmek helal olsun sana böyle millete haktır.

ali genc

12 Ekim 2019 - 13:46

her sey güzel oldumu

Merve Demir

12 Ekim 2019 - 01:06

Posbıyık bizim oyumuzla geldi. Tokide oturan vatandaş senin oy vermedigin kesin. Hadi git kümeste otla sen

Mahmut tuncerr 2 r ile

11 Ekim 2019 - 20:44

Ereeeeğğğğğğllllüüüüü iyi mi böyle

Chp sevdalısı

11 Ekim 2019 - 15:55

Binecek bu adam binmeyecek de uysal mı binecek binecek posbıyık ilcenin parası da olmasa binecek çünkü halk bu adama muhtaç ereğlinin başına gelmiş en güzel şeysin sen. nankörler ve kıskançlar konuşsun dursun

Kaan yılmaz

11 Ekim 2019 - 14:15

İşçiye gelince kasada para yok diyor

isim yok

11 Ekim 2019 - 13:53

Yaaa halil beeeeeyyyy 1150 kişinin yaşadığı ve hergün eziyet gibi gelip gittiğimiz toki yoluna asfalt atılsın diye müracaat ettik. 20 bin tl para tutacağını ve kasada paranın olmadığını söyledin! Peki bu para nereden geldi? Halk seni oraya oturttuysa indirmesini de bilir!! O asfaltı ya dökeceksin ya dökeceksin!

Yorum Yazın