Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

SANIĞIN YARGILANMASINA DEVAM EDİLDİ

SANIĞIN YARGILANMASINA DEVAM EDİLDİ

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde eşi, kayınvalidesi ve onun birlikte yaşadığı kişiyi av tüfeğiyle öldürdüğü ileri sürülen sanığın yargılanmasına devam edildi. 

Zonguldak 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, bir süredir ayrı olduğu eşi Gülay Güçlücan (40), kayınvalidesi Fatma Kayabaşlık (59) ve birlikte yaşadığı Salih Bostancı’yı (64) öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Hüseyin Güçlücan’ın (43) yanı sıra taraf avukatları katıldı.

Güçlücan, savunmasında, cezai ehliyetinin olup olmadığına ilişkin Adli Tıp Kurumundan raporunun beklendiğini belirterek, "Henüz raporum gelmemiş. İstanbul’da hastanede yattım. Tedavi sürecim devam ediyor. Bir ay içerisinde yine gideceğim. Ayrıca ben yazılı beyanda bulunmak istiyorum." diyerek, mahkeme heyetine savunmasını yazılı olarak verdi. 

Mahkeme heyeti, sanığın cezai ehliyetinin olup olmadığına ilişkin Adli Tıp Kurumundan gelecek raporun beklenmesine ve sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi. 

- Olay

Güdüllü köyünde 21 Şubat 2014’te Hüseyin Güçlücan, eşi Gülay Güçlücan, kayınvalidesi Fatma Kayabaşlık ve birlikte yaşadığı Salih Bostancı’yı av tüfeğiyle öldürüp kaçmış, saklandığı ormanlık alanda yakalanmıştı.

Zanlı hakkında hazırlanan iddianamede biri ağırlaştırılmış olmak üzere üç kez müebbet hapis cezası isteniyor. 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın