Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

ŞAMPİYONLUK KUPASI, ŞEHİDE ‘VERİLDİ’

ŞAMPİYONLUK KUPASI, ŞEHİDE ‘VERİLDİ’

EREĞLİ

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine gelen Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Fikret Orman, Spor Toto Süper Lig’in 2016-2017 şampiyonluk kupasına, İstanbul’daki hain terör saldırısında yaşamını yitiren İstanbul Özel Güvenlik Şube Müdürü Vefa Karakurdu’nun mezarına getirerek, kupayı şehide ithaf ettiğini bildirdi.
Karadeniz Ereğli Beşiktaş Taraftarları Derneği Başkanı Tarkan Adik’in iftar yemeğine davetlisi olarak ilçeye gelen Başkan Orman, Beşiktaş Vodofone Arena Stadı’nda gerçekleştirilen hain saldırıda şehit düşen Vefa Karakurdu’nun baba evini ziyaret etti.

AİLE İLE SOHBET ETTİ
Orman, şehidin annesi Sabriye ve babası Erdal Karakurdu ile şehidin eşi Emel ve kızı Duru ile sohbet bir süre ettikten sonra gazetecilere açıklamasında, Allah’ın, aileye sabır vermesi temennisinde bulunarak, “bugün, onları ziyaret etmek izin buraya geldim. Buradan çıktıktan sonra Vefa’nın mezarına giderek dua edeceğiz” dedi.
Şehidin Babası Erdal Karakurdu da, söylenecek çok fazla bir şey kalmadığını belirterek, “Oğlum, Beşiktaş sevgisi ile doluydu. Sayın başkanıma buraya kadar geldiği için çok teşekkür ederim. Yapacak, söylenecek herhangi bir şeyim yok” diye konuştu.

ŞEHİT ANNESİ: BAŞKA ANNELER AĞLAMASIN
Son olarak konuşan Anne Sabriye Karakurdu ise şehit oğlunun Beşiktaş’ı çok sevdiğini ifade ederek şu sözlerle konuştu:
“O Beşiktaş’ı da başkanı da çok sevdi. O’nun için kendini feda etti. Ne yapalım, hepimiz Beşiktaşlıydık ama Beşiktaş kurbanı olduk. Ama ölünceye kadar yine Beşiktaşlıyız. Başka eşler, anneler ağlamasın. İnşallah, kupalar hep böyle devam eder.”

MEZARLIĞA GİDİLDİ, KUPA ŞEHİDE GÖTÜRÜLDÜ
Buradaki ziyaretin ardından ise Kestaneci mahallesi mezarlığında yatan Vefa Karakurdu’nun kabri başına gidildi. Trafik kazasında ölen kardeşi Sabri Karakurdu ile yan yana yatan şehit için dua edildi.
Başkan Fikret Orman’ın talimatı ile şampiyonluk kupası, kabir başına getirildi. Anne Sabriye Karakurdu, şehit oğlunun mezarı başında, uzun süre gözyaşı döktü. Gülüç beldede bulunan Büyük Anadolu Ereğli Otel’de taraftar derneğince verilen iftar yemeği, haber yayına hazırlandığı sırada sürüyordu.

 


 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük1
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın