Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

SAĞANAK YAĞIŞ MAHALLE SAKİNLERİNİ TEDİRGİN EDİYOR

SAĞANAK YAĞIŞ MAHALLE SAKİNLERİNİ TEDİRGİN EDİYOR

Kilimli’de bir mahallede, sağanak ve kanalizasyon sularından gölet oluştu.

Kentte etkili olan sağanak ve kanalizasyon akıntılarının neden olduğu yaklaşık 3 metre derinliğe ulaşan gölet, Çamlık Mahallesi sakinlerini tedirgin ediyor.

Mahalle sakinlerinden Ayşe Birinci, AA muhabirine yaptığı açıklamada, her geçen gün su seviyesinin yükseldiğini, endişelerinin arttığını söyledi.

Geceleri korkudan uyuyamadıklarını anlatan Birinci, "Suyun evlere ulaşmasına yaklaşık 3-4 metre mesafe kalmasına karşın hiçbir önlem alınmıyor. Yetkililerle görüştük, bir çözüm alamadık. Yetkililer buraya gelerek su çektiler ama yine aynı şeyler devam ediyor. Çocuklarımız sokakta top oynadığı zaman suya düşerek boğulacaklar diye korkuyoruz. Bir facia yaşanmadan belediye yetkililerinden önlem almasını istiyoruz. Yağışlar devam ederse çevredeki bazı evlere su girecek. Ayrıca gölete kanalizasyon suları karışıyor. Bundan dolayı da mahallemiz kötü kokuyor" diye konuştu.

Nuriye Baykan ise yaklaşık 1 yıldır sıkıntı yaşadıklarını söyleyerek, "Su birikintisi evlere çok yaklaştı. Yetkililer kalıcı çözümler üretemiyor. Bundan dolayı sıkıntı sürüyor" ifadesini kullandı.

Kilimli Belediye Başkanı Ali Aslankılıç, Çamlık Mahallesi’nde yağışlar ve kanalizasyon giderlerinin tıkanması sonucu Fındıklıkta biriken suyla ilgili çalışmalar yaptıklarını belirterek, "Oradaki suyu tahliye etmek için su pompası siparişi verdik. Gelmesini bekliyoruz. Konunun takipçisiyiz. Vatandaşlarımızın daha fazla mağdur olmaması için elimizden geleni yapıyoruz" dedi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın