Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

S&P ERDEMİR’İN KREDİ NOTUNU YÜKSELTTİ

S&P ERDEMİR’İN KREDİ NOTUNU YÜKSELTTİ

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard &  Poor’s (S&P)Erdemir’in kredi notunu yükseltti. Konuyu değerlendiren ERdemir Y.K.Başkanı Ali Pandır, "Ulaştığımız başarılı finansal sonuçların kredi notumuza da artış şeklinde yansımasından dolayı mutluyuz” dedi.

Türkiye’nin en büyük çelik üreticisi Erdemir’in 2015 yılında yüksek karlılık sergilediğini, likidite pozisyonunu geliştirdiğini ve iç piyasada güçlü rekabetçi pozisyonunu koruduğunu belirten S&P, Erdemir’in kredi notunu (BB-)’den (BB)’ye çıkardı.  Kredi notu artırımının Erdemir’in 2015 yılındaki güçlü operasyonel performansını yansıttığını vurgulayan S&P, şirketin görünümünü ise durağan olarak teyit etti.

S&P “SONUÇLAR BEKLENTİLERLE UYUMLU”

Erdemir Kurumsal İletişim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre; S&P yaptığı açıklamada 2015 yılının ikinci yarısındaki zorlu piyasa koşullarına rağmen Erdemir’in kredi ölçümlerinin beklentilerle uyumlu gerçekleştiğini, Erdemir’in iç piyasadaki lider konumundan ve yüksek kapasite kullanım oranlarından yararlanmaya devam ettiğini söyledi. Erdemir’in yerel müşterilere yakınlığı ve esnek pazar stratejisiyle uluslararası rakiplerine kıyasla yüksek karlılığını sürdürdüğünü belirten S&P, Türk çelik sektörünün ise net ithalatçı konumunu sürdürdüğünü ifade etti. S&P Erdemir’in çelik sektörü ortalamasının üzerindeki karlılığını, güçlü nakit akışını ve likiditesini korumasını beklediğini belirtti.

PANDIR “BU SONUÇ 2020 VİZYONU EMİN ADIMLARININ GÖSTERGESİDİR”

Erdemir Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Pandır ise, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, sunucun ’Dünya Klasında Şirket Olmak’ sloganı ile 2020 vizyonuna doğru atılan emin adımların bir göstergesi olduğunu dile getirdi. Pandır “Zorlu koşulların hakim olduğu ve Dünya’da bir çok çelik şirketinin büyük zararlar açıkladığı bir dönemde, kar eden çok az sayıdaki şirketten biri olmamız ve güçlü nakit pozisyonumuz ile ulaştığımız başarılı finansal sonuçların kredi notumuza da artış şeklinde yansımasından dolayı mutluyuz” dedi.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın