Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

RESMİ AÇILIŞI YAPILDI

RESMİ AÇILIŞI YAPILDI

Zonguldak’ın Ereğli ilçesindeki hayırsever aile tarafından yaptırılan Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz İlkokulu’nu, resmi törenle açıldı.


Adlarını yaptırdıkları okula veren Nurdan ve Ahmet Orhan Oğuz’un ilçeye kazandırdıkları ve geçtiğimiz Şubat ayında eğitim ve öğretim faaliyetine başlamıştı. Okulun açılışı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamına alındı.
Ahmet Orhan Oğuz, törende yaptığı selamlama konuşması sırasında duygulanarak mikrofonu eşi Nurdan Oğuz'a devretti. Bayan Oğuz, katılımın yoğunluğundan ve anlamlı bir günde açılış yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdiği konuşmasında şöyle dedi:
"Eğitime yapılan yatırım en büyük yatırımdır. Bu prensiple 31 yıl önce başlayan eğitim sevdamız hala devam etmektedir. İstedik ki okullarımızda çocuklarımız iyi eğitim alsınlar, başarılı olsunlar, vatanımız ve milletimize faydalı olsunlar. Çünkü bu ülkenin geleceği, yarınlarımız, umudumuz çocuklarımızdır. Mutlu çocuk, iyi vatandaştır anlayışıyla bugünden geleceğe kurduğumuz bu köprülerle ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için çalışıyoruz.”
Milletvekili Faruk Çaturoğlu ve Kaymakam Nazım Madenoğlu da, konuşmalarında hayırseverler aileye teşekkür ettiler.

Tören tebriklerin kabulü ve okulun gezilmesi ile sona erdi.

Öte yandan okul, Türk Bayrakları ve Atatürk Posterleri ile süslendi. Okulun önüne Tim's Ajans tarafından sahne ve protokol çadırı kuruldu.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
gülücük0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın