Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

Rektörlük Devir Teslim Töreni

Rektörlük Devir Teslim Töreni

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Bülent Ecevit Üniversitesi’ne Rektör olarak atanan Prof. Dr. Mustafa Çufalı, düzenlenen devir teslim töreniyle görevi Prof. Dr. Ali Azar’dan devraldı.


Rektörlük Senato Salonunda düzenlenen Rektörlük Devir Teslim Töreninde konuşan Prof. Dr. Ali Azar, görev yaptığı Rektör Vekilliği döneminde birlikte çalıştığı Senato Üyelerine teşekkür ederek yeni rektöre başarılar diledi. Görevi devralan Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı ise, Bülent Ecevit Üniversitesi’nin köklü bir üniversite olduğunu, özellikle halen ÖSYM Başkanlığını yürüten önceki Rektör Prof. Dr. Mahmut Özer’in üniversitenin gelişimine çok büyük katkılar sağladığını ifade etti. Çufalı, üniversitenin uluslararasılaşmasında ve üniversite-sanayi işbirliğindeki önemini vurgulayarak bu konuda büyük gayret göstereceklerini belirtti. 
Senato toplantı salonunda gerçekleşen tören, Rektörlük görevini vekâleten yürütmüş olan Prof. Dr. Ali Azar’ın, görevi devralan Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı’ya cübbe giydirmesi; Rektör Prof. Dr. Mustafa Çufalı’nın da Azar’a günün anısına teşekkür plaketi takdim etmesiyle sona erdi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük3
hayran1
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın