Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

RAVZA’NIN TALİMATLARI BAKIN NE OLDU!

RAVZA’NIN TALİMATLARI BAKIN NE OLDU!

www.ereglifm.com.tr -BÖLGENİN NABZI-


Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Dünya çocuklarına hediye ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Karadeniz Ereğli Belediye Başkanlığı makamına temsilen oturan ilkokul öğrencisi Ravza Dilaver, bisiklet yolları yapılması talimatı verdi.
Edinilen bilgiye göre, Belediye Başkanı Halil Posbıyık, bayram neden ile koltuğunu Ören İlkokulu 3.sınıf öğrencisi Ravza Dilaver’e teslim etti.
Sözlerine  “öncelikle bu güzel bayramı ve vatanı bizlere armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere  tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle anıyorum” diyerek başlayan Ravza Dilaver, 23 Nisan’ın önemine vurgu yaptı. Ardından başkanlık makamında hazır bulunan Başkan Yardımcıları Haluk Okur, Tayyar Mendeş, Selma Açıkgöz ve Atilla Bulak’a çeşitli talimatlar verdi.
Dilaver’in talimatları, okul bölgelerinde dar olan kaldırımı ve otoparkı olmayan yolların denetimden geçmesi, ihtiyacı olan okulların boyanması, çeşitli bölgelerde bisiklet yolları yapılması ve yüzme bilmeyen öğrencilere yaz tatillerinde ücretsiz yüzme kursları verilmesi oldu.
Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ta, “bugün Ravza, güler yüzü ve sözleri ile başkanlık makamına çok yakıştı. Kendisini ileri de inşallah güzel yerlerde göreceğiz. Ülkemize, Cumhuriyetimize yararlı bir birey olacak” dedi.
Gerçekleşen ziyarette Ören İlkokulu Müdürü Sabahattin Durgut ve Sınıf Öğretmeni Songül Arat da yer aldı. Günün anısına Başkan Yardımcısı Atilla Bulak Ravza Dilaver’e çeşitli hediyeler takdim etti.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
hayran1
üzgün1
gülücük0
şaşkın0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın