Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

RANTA İZİN VERMEM

RANTA İZİN VERMEM

Karadeniz Ereğli Belediye Meclisi’nin Mart ayı toplantısında konuşan Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Opr. Dr.Hüseyin Uysal, “Siyasi ve ekonomik ranta asla izin vermem. “dedi.

Karadeniz Ereğli Belediye Meclisi, Mart ayı olağan toplantısını Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın başkanlığında yaptı. Gündem maddelerine geçmeden önce çeşitli konularda açıklamalar yapan Uysal, öncelikle geçtiğimiz ay yaşama veda eden Hacı İbrahim İzmirli’ yi rahmet ile andı. Uysal, “ Eğitim dedemizin mekânı cennet olsun. Ailesine ve sevenlerine bir kez daha başsağlığı ve sabır diliyorum. Hacı İbrahim İzmirli ve onun gibi değerli kişilerin isimlerini yaşatacağız. Bunun için arkadaşlarımız çalışmalarını yürütüyor. “dedi.

“MUTLU SONA ULAÇAĞIZ”

“Karadeniz Ereğli ortak umutlar ve ortak hayallerin yeridir.” diyen Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal,  “ Geçtiğimiz günlerde sivil toplum örgütleri  temsilcileri ile bir araya geldik. Bugünlerde tek bir konu üzerinde çalışıyoruz. O da eski hastane binasının Üniversite kampüsüne dönüştürülmesi. El birliği, meclisimiz, sivil toplum kuruluşları ve halkımız ile birlikte hayallerimizi tek tek gerçeğe dönüştürmek istiyoruz. Bu konuda hızlı adımlar atıldı, inşallah yakında mutlu sona ulaşacağız. Ereğli Eğer niyetimiz iyi ise akıbeti de iyi olur” dedi.

8 MART’I KUTLADI, MADEN ŞEHİTLERİNİ ANDI

Uysal, gündem dışı konuşmasında 8 Mart Kadınlar Gününü kutlarken, 3 ve 7 Mart tarihlerinde Kozlu ve Armutçuk Müesseselerinde meydana gelen grizu facialarında hayatlarını kaybeden maden işçilerini de andı.  

“BİZDE HERŞEY AÇIK VE ŞEFFAF”

Yeni Devlet Hastane güzergâhına yapılacak kavşak ile ilgili önerge üzerinde de konuşan Başkan Uysal, “İmar rantı üzerinden dedikodu yaratılıp, siyaset yapılıyor. “dedi. Bizde her şey açık şeffaftır. Ben belediye başkanı olduğum sürece asla bunları kabul etmem, müsaade de etmem. “diyen Uysal,

Bu arada başkan Uysal, CHP’li Meclis Üyesi Adil Ateş’in Milletvekili aday adaylığı için istifa etmesi sonucu, ilk oturuma katılan CHP’nin yeni Meclis Üyesi Mustafa Başhan’a, katıldığı ilk oturumda rozetini takarken,  meclis gündemde yer alan 6 madde de meclis üyelerinin oy birliği ile kabul edildi.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019

gülücük0
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo