Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

"VİCDANEN RAHATSIZIM"DEDİ !.

"VİCDANEN RAHATSIZIM"DEDİ !.

Gizli tanık Murat Sesli`ye kurulan FETÖ kumpasını itiraf etti !.İşte gündemi değiştirecek gelişme


 

2009 yılında Zonguldak’ta gerçekleştirilen Çelik-2 operasyona dahil edilen Eski Belediye Başkanı Murat Sesli hakkında ki soruşturmayı yürüten savcı ve Sesli hakkında hüküm veren hakimlerin FETÖ üyesi çıkmasının ardından,  gizli tanıklar da nasıl yönlendirildiklerini itiraf etti.

Davada kapsamında dinlenen 1 numaralı gizli tanık hem savcılıkta hem de mahkemede kendisinin söylemediği ifadelerin savcı ve hâkimler tarafından kayıtlara geçirildiğini söylerken, 5 numaralı gizli tanık da, FETÖ’den firari olan ismin kendisini yanına çağırıp para ve koruma teklif ederek FETÖ’cü savcı ve hâkimlere yönlendirdiğini itiraf etti.

“VİCDANEN RAHATSIZIM”

 5 numaralı gizli tanık mahkemeye gönderdiği mektupta, ‘Vicdanen çok rahatsız olduğunu’ belirterek;

“Tanımadığım bir çocuk Kışla’ya benim yanıma gelerek M.G.’nin benimle görüşmek istediğini söyledi. Birlikte M.G.’nin İstanbul yol ayrımında ki otomobil bayisine gittik. M.G. bana M.T. ve U. L. ile olan husumetimden haberi olduğunu, istersem bu kişi ve kardeşlerinden  kurtulabileceğimi ama buna karşılık bana dediklerini yapmamı istedi. Beni Ankara’dan Emniyet Müdürleri ile görüştüreceğini, Ahmet Likoğlu ve Murat Sesli’nin seçimlere girmeyeceğini, M.T. ve yanındakilerin de Kışla’dan uzaklaştırılacağını, bana maddi yardım yapabileceğinide  söyledi. Kışla’da zaman zaman yanıma gelen polislerde  gizli tanıklığı kabul etmemem durumunda başıma bir şey geleceğini söyledi. İstemediğim halde gizli tanık yapmak zorunda bırakıldım.”

SESLİ’NİN AVUKATI KONUŞTU 

Eski AK Partili Belediye Başkanı Murat Sesli’nin Avukatı Gökhan Yardımcı, müvekkilinin soruşturmasını yürüten Savcı ve tutuklamayı yapan hâkim ile duruşma savcısı ve ceza kararını veren hakimlerin FETÖ üyesi olduklarının ortaya çıktığını belirterek,  bu kişilerin kendi iradeleri ile değil, örgüt iradesi ile karar vermelerinden dolayı kararın hukuki bir geçerliliğinin olmaması gerektiğini ifade etti.

Yardımcı,  Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Fevzioğlu’nun FETÖ ile iltisaklı oldukları belirlenen kişilerin yaptıkları soruşturmalar ve verdikleri kararlarla ilgili olarak yargılamanın yenilenmesine, yönelik ifadelerine dikkat çekerek,  “Murat Sesli dosyasında olduğu gibi geçmişe dönük detaylı bir şekilde incelendiği zaman mutlaka bu bağlantılar ortaya çıkarılacaktır.  Murat Sesli’nin davanın başından beri masum olduğuna inanıyoruz.  Biz sürecin takipçisiyiz. Yeni başvurularımız olacak. Ben inanıyorum ki Murat Sesli kamuoyu nezdinde, Ereğli halkının gözünde hala masumdur. Yargı kararlarına saygımız sonsuz. Bu masumiyeti ortaya çıkarmak için her türlü kanun yollarını deniyoruz.” İfadelerine yer verdi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
hayran1
şaşkın1
kızgın1
üzgün0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın