Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

"DUAYEN" BAŞKAN, FABRİKA AYARLARINA DÖNDÜ!!!

"DUAYEN" BAŞKAN, FABRİKA AYARLARINA DÖNDÜ!!!

Halil Posbıyık, bilindik yüzünü gösterdi....


 

31 Mart Yerel Seçimi “hatalarımdan ders aldım. Artık kavga etmeyeceğim” diyerek kazanıp yeniden belediye başkanı seçilen Halil Posbıyık, Ereğli Belediye Meclisi toplantısındaki sözlerinde, gündem maddelerİ hakkında görüşlerini aktaran herkesi hedef alı. Ağır ve argo ifadelerle kullanan Posbıyık, partisinin milletvekilini ‘tiye’ aldı, gazetecilere ‘yalaka’ dedi.

 

Karadeniz Ereğli Belediye Meclisi’nin Ekim ayı olağan toplantısı 2 oturumu Atatürk Kültür Merkezi Nikah Salonu’nda gerçekleşti.
Ereğli Belediyesi tarafından işletilen ancak Posbıyık tarafından zarar ettiği gerekçesiyle satışa veya kiralanmaya çıkartılmak istenen bazı işletme ve tesislere ilişkin yapılmak istenen işleme direnç gösteren başta partisinin Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş olmak üzere, bazı siyasetçi ve işadamları, isim vermediği gazeteciler, Ereğli’deki sosyal olaylara müdahil olmaya çalışan bazı isimler, Posbıyık’ın hedefi oldu.

KUMAŞ BİR ÖNERİ GETİRDİ, BİN SÖZ YEDİ!
Ereğli Belediyesi’ne ait Erdemir Ofis binası yakınında kurulu spor tesisi, büfe ve tuvaletin 10 yıl süreyle kiraya verilmesini içeren gündem maddesi hakkında açıklama yapan Posbıyık, tesisin işletilebilmesi için sertifikalı spor öğretmenlerine ihtiyaç duyulduğunu savunarak bunun belediyeye ek maliyetler getireceğini, sağlıklı işletilebilmesi için de kiraya verilmesinin doğru olacağını söyledi.
AK Parti Meclis Grup Sözcüsü Mustafa Kumaş söz alarak tesisin kiraya verilisini uygun görmediklerini, bunun yerine hizmet içi eğitimle belediye çalışanlarının görevlendirilerek belediyede kalmasını ifade etti.

DEPODAKİ PİRİNÇLER!!
Kumaşın bu sözlerine “bizden önceki dönem sizin partili belediyeniz belediyeyi batırmasaydı, bu işlerin altından kalkardık. Şimdi, belediye çalışanlarına maaş bile vermekte zorlanıyoruz. Nereden para bulup dediklerinizi yapacağız” dedi.
Hızını alamayan Posbıyık sözlerini, Ak Parti döneminde belediyenin soyulduğu iddialarıyla sürdürdü. İsmini verdiği bir belediye çalışanının aynı zamanda depo sahibi olduğunu ve belediyeye alınan gıda maddelerinin yarısını belediye binasına diğer yarısının onun deposuna kaldırıldığını ve bu yolla belediyeye zarar verdirildiğini bu nedenle Ahsen Yazıcı isimli şahsı işten çıkarttığını ve kendisinin de bu durumu kabul ettiğini söyledi.

‘HIRSIZ’ DEDİ AMA ‘MAHKEMEYE VERMEM’ DİYE EKLEDİ!!!
Ak Parti sözcüsü Kumaş’ın “Başkanım ortada bir suç varsa mahkemeye gitmelisiniz. Dava açın, suç işlenmişse biz de size destek veririz demesi üzerine Posbıyık, “Benim mahkemelere ayıracak zamanım yok, ben hızla kalıcı eserler yaratmak istiyorum. Zamanım sınırlı. Sizin de bu kalıcı eserlere imza atmanıza çalışıyorum ama siz siyaset yapıp karşı çıkıyorsunuz. Mahkemeyle, davayla uğraşacak zamanım yok. Zaten görüyorsunuz, 6 ay oldu halen bir nane yiyemedik” cevabını verdi.
Yapılan oylamada tesisin kiralanması CHP grubunun oylarıyla kabul edildi.

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
kızgın2
gülücük1
hayran0
şaşkın0
üzgün0
Meftun Köse

03 Ekim 2019 - 17:41

BÜYÜKSÜN BAŞKANIM KOMPLE SAT EREĞLİ ARKANDAYIZ

Yorum Yazın