Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

"BEN ÇOK UMUTLUYUM"

"BEN ÇOK UMUTLUYUM"

Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Arslan Keleş,


 Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Arslan Keleş, Karadeniz Ereğli’den umutlu olmamız gerekiyor. Ben çok umutluyum” dedi.


Ereğli TSO tarafından, Oda bünyesindeki 2,3,4 ve 7 Meslek Grubu üyelerine Ereğli-Kandilli beldesi yolundaki Tims Fabrika Salonu’nda kahvaltı etkinliği düzenlendi.
Ereğli TSO başkanı Keleş, etkinlikte yaptığı konuşmada, Ereğli’nin Zonguldak’taki ekonomik, sosyal ve kültürel yerini, nüfus yoğunluğunu tekrarladı.
Göreve geldiklerinde 2200 civarında üyesi bulunan TSO’da üye sayısının 2750’lere çıktığını hatırlatan Keleş, dönemlerindeki icraatlardan bahsetti, katkılarından dolayı da Oda üyelerine teşekkür etti.
OSB, TERSANELER, NAKLİYE…
Keleş, Ereğli’nin ekonomik anlamda büyümeye ve istihdamının da arttırılmasına ihtiyacı olduğuna değindiği konuşmasında; Tersaneler bölgesindeki gelişmelerden, 2. Organize Sanayi Bölgesi (OSB) kurma çalışmalarından, hayata geçirilen Küçük Sanayi Sitesinden, Süleymanbeyler Köyü Mevkisindeki yaklaşık 120 dönüm arazi üzerine kurulması düşünülen Orta Ölçekli Sanayi’den, Nakliye sektöründen; eğitim çalışmalarından söz etti.
BÜYÜRSEK HEP BİRLİKTE BÜYÜRÜZ
 Zaman zaman ilçede kısır çekişmelerin olduğunu, bundan Ereğli TSO’nun da nasibini aldığını belirten Keleş, şöyle dedi:
“Ereğli büyürse, hep birlikte büyürüz. Bundan da hem çalışanlar hem de bu şehirde yaşayanlar olumlu ölçüde yararlanırlar. Ereğli’nin istihdam açısından büyümesine katkı sağlayacak olan OSB’nin büyüklüğü ve gücenen yanı sıra, bir yandan da Teknokent’in bir şubesinin Ereğli’ye açılması için Sayın Valimi ve sayın Rektörümüzden de olur aldık, yeni yönetmeliğin çıkmasını bekliyoruz. Bu yönetmelik çıktıktan sonra ilçeye Teknokent Şubesi açarak da yeni genç ve yeni fikirlere ihtiyaç duyulan hem yeni bir yerleşke ortaya çıkarmış, hem de buradan Dünyaya açılan bir kapı sağlamış olacağız. 
YATIRIMCI İÇİN YER YOK!
Ereğli’de Balıkçılık sektöründe yapılacak yatırımla birlikTE en az 2 bin kişiye istihdam imkanı sağlanmış olacak. Aynı Şekilde fındık üretiminde ülke genelinde 6. Sıradayız, Yine Zonguldak kenevir üretim hakkı tanınan iller arasında. Maalesef ilçemize bir yatırımcı gelse, kendisine tahsis edeceğimiz bir metrekare dahi arazimiz yok. Bunun için, göreve gelmemizin ardından çalışmalarına başladığımız 2. OSB’nin tüm hazırlıkları tamamlandı, ilgili makamlara sunuldu. Bunu hayata geçiriyoruz. 
BEN ÇOK UMUTLUYUM
Ereğli’den umutlu olmamız gerekiyor. Ben çok umutluyum. Ereğli’nin gelecekteki potansiyeli, kurulu gücü, bu işleri gerçekleştirebilecek seviyede. Yeter ki bir birimize destek olalım, birlikte çalışmaktan asla ve asla vazgeçmeyelim. Amacımız 5 yıl sonra Ereğli’de 10 bin yeni istihdam, 5 bin de yeni Üniversite öğrencisi barındırmaktır. Bu sayede öğrenci sayısı 10 bine çıkmış olacak, istihdam sayımız da 40 bin seviyesini geçmiş olacak.”
BAMBU AĞACI İYİ ÖRNEKTİ!
Konuşmasında, Bambu ağacını büyümesini örnek veren Keleş, “önce tohum ekilip sulanıyor, bir yıl sonunca hiçbir filiz yok, ikinci, üçüncü ve dördüncü yıllarda da ekilen tohum sulanıp gübreleniyor fakat yine ağacın filizi toprak üzerine çıkmıyor. İnatçı bir büyümeye Salih olan Bambu ağacının tohumu beyinci yılın sonuna doğru yeşermeye başlıyor. Yeşermeye başlayan tohum, 6 hafta sonra ise 27 metre uzunluğa erişiyor. Bu da demektir ki, 6 haftada 27 metreye ulaşan ağacın bu hale gelmesi için 5 yıl uğraş vermek gerekiyor. Bir ağacın 27 metreye ulaşması bir gücün inadın eseri, başarının göstergesidir. Aslında başarının şartları oldukça basit; bir süre için çalıştık, bir süre için tahammül ettik, her zaman inandık ve hiçbir zaman geri dönmedik. Sizlerden de en büyük beklentimiz ve arzumuz, lütfen yaptığınız işlerde de bu sabrı, gayreti kesintisiz olarak devam ettirin. Büyümeyi de başarıyla bu şekilde elde edelim.”
EKİBİNİ SAHNEYE DAVET ETTİ
Karadeniz Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş, Ereğli TSO Meclis Başkanı İlhan Yazıcı, Ereğli TSO Yönetim Kurulu Üyeleri ile Oda personelini sahneye davet ederek, katılımcılara teşekkür etti, işlerinde başarı dileğinde bulundu. Bu arada Keleş, bir önceki toplantıda yaşanan mikrofon krizine de ‘esprili şekilde’ değinerek, “bugün ise güzel bir organizasyon ile sunum yaptık. Bu anlamda, Tims Fabrika İşletme sahipleri Özlem ve Timur Şen’e teşekkür ediyoruz” dedi.
Aynı zamanda Oda üyeleri; eski Zonguldak Milletvekili Fazlı Erdoğan, Eski Ereğli Belediye Başkanı Murat Sesli, Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Fatih Çakır, Karadeniz Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şükrü Kılıç, Bozkuşlar Şirketler Grubu ve Ereğli FM Yönetim Kurulu Başkanı Halil Bozkuş, AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz’ın yanı sıra yaklaşık 500 Oda üyesi katıldığı kahvaltı etkinliği sonunda, üyelere maske ve kolonya hediye edildi.

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük2
hayran1
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın