Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

" EN İYİSİNİ YAPACAĞIZ"

" EN İYİSİNİ YAPACAĞIZ"

Ak Parti adayı İbrahim Sezer,


Belediye tarafından festival kapsamında yapılan etkinlik ya da organizasyonlarda esnaflardan zorla para alınmasının doğru bir tavır olmadığı söyleyen Kdz.Ereğli Belediye Başkan Adayı İbrahim Sezer, kendisinin böyle bir tarz yapıya sahip olmadığını, belediyeye geldiklerinde de bu tür tavır taşımayacaklarını ifade etti.

GENÇLERİMİZ İLE FESTİVALLERİN EN İYİSİNİ YAPACAĞIZ

Sezer ayrıca seçim çalışmaları başladığı günden itibaren iddialı olarak konuştuğu şeylerden birisinin de yapılmayanları yapmaya gelmek, yanlış yapılanları da yapmamak, olduğu vurgusunu defalarca belirttiklerini ifade etti. Ayrıca Sezer açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

“Festivallerin, iddia ederek söylüyorum, en güzelini yapacağız. Ereğli’de festivallerin yapılmasını isteyen ciddi bir kesim var. Özellikle gençlerimiz festivallerin yapılmasını istiyor. Ereğli’de farklı aktivitelerle uğraşan yapan gruplar var. Bu grupların kendilerini hünerlerini gösterebilecekleri bir havaya da ihtiyaçları var. Örneğin ‘Modifiye Araç Tutkunları’ adı altında birleşen 70 kişilik bir grup ile iftar yaptım. Bu belirli yaş aralığında olan arkadaşlara kendi hünerlerini sergileyebilecekleri etkinlikler düzenleyerek yer vermek lazım. Buna benzer değişik spesifik ürünler üreten gruplar olabilir, bölgemizde stratejik ürünler üretenler olabilir bunlara festivallerde daha geniş kapsamda yer vererek mini fuarcılık şeklinde alanlarda, kendilerini gösterebilmelerine öncülük etmek başlıca hedeflerimiz arasında.”

ESNAFLARDAN ZORLA PARA İSTEYENLERDEN OLMAYACAĞIZ

Bir Kültür Sanat Festivali yapıyorsanız, kafada başka hesaplar yoksa buna kaynak bulmanın çok zor olmadığını ve esnaflardan zorla para almanın gerek olmadığını söyleyen İbrahim Sezer;

“Şehir için başka bir organizasyon yaparsanız sünnet gibi, vatandaşta bu etkinliğe şöyle bir katkım olsun der.  Sanayici arkadaşlarımızın hayır olarak gördüğü bu etkinliklere destek olduğunu ben biliyorum mesela. Ama vatandaşa zorla şu kadar para vereceksin, bu kadar yetmez demek olmaz. Bizler geldiğimizde öyle yapmayacağız. Biz o tarzda yaklaşım sergileyenlerden değiliz.”

BENİM ADAY OLABİLMEK İÇİN HARCADIĞIM MİLYON DOLARLARIM OLMADI

Kendisinin ekonomik olarak sınırlı bütçe yol aldığını fakat seçimde diğer iddiası olmayan bazı Siyasi Partilerin kazanamayacaklarını bile bile devasa bütçeler ayırmasının nedenini değerlendiren Sezer, vatandaşla yaşadığı bir örnek olayı şöyle anlattı.

“Kapısını çaldığım bir vatandaş, elinde bugüne kadar hep basılan ama hiçbirinin hayat bulmadığı malum proje kitapçığının son basılanı ile karşıma çıktı. Bana “Bu kitapçığa verilen para yazıktır, günahtır. Bu kimin parası ile yapılıyor diye sordu. Bende içine koyduğum 3 adet proje broşürüm ve tanıtım broşürüm olan elimdeki bir bez çantayı o vatandaşa göstererek” Buda bizim yaptırabildiğimiz” dedim. Bu tür kitapçıklar bastırabilecek gücümüz yok ama bunu da yaptırmak zorundayız. Şunu söylemek istiyorum. Benim seçimi almak çabası ile o tür kitapçık bastırabilecek onun ötesinde Aday olabilmek için milyon dolarlar para verecek hiç param olmadı. Genel Merkezimiz çalışmalar yaparak adayımız sensin dedi. “

BU ADAYLAR BU BÜTÇELERİ NEREDEN BULUYOR?

“Bizim kendimize göre mütevazi bir bütçemiz var. O bütçe ile insanlara mümkün olduğunca ulaşmak istiyoruz. Ellerini sıkıyoruz. Ama onların yaptığı bu harcamalar, kendi bütçeleri olması da mümkün değil. Şu an seçimde olan diğer iki partiden bahsediyorum. Bu adayların böyle bir aile bütçesi olması mümkün değil. Bana göre yanındaki Meclis Üyeleriyle bu tür bütçeye ulaşmaları mümkün değil. “

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019

gülücük4
hayran0
şaşkın0
üzgün0
kızgın0
  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın

Canlı Radyo