Kdz Ereğli Haber - Eregli FM Gazetesi

PROJE SINAVINI UYGULAYAN OKUL OLDULAR

PROJE SINAVINI UYGULAYAN OKUL OLDULAR

EREĞLİ’DE HAFIZİHO SINAVI


Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, kısa adı HAFIZİHO olan “Hafızlık Yetiştirme ve Akademik Başarıyı Destekleme Projesi Seviye Belirleme Sınavı” yapıldığı bildirildi.
Fazlı Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Leyla köse Özyer, Ereğli FM’e açıklamasında, sınava katılımın yüksek olduğunu söyledi. Sınav sonuçlarının 10 gün içinde açıklanacağını belirten Özer, şunları kaydetti:
“Hafızlık Yetiştirme ve Akademik Başarıyı Destekleme Projesi Seviye Belirleme Sınavımızı hayırlısı ile yaptık. Sınava katılım oranı yüksekti. Misafir öğrencilerimize sürprizlerimiz de oldu, güzel sonuçlar olur inşallah. Ereğli’de bu proje sınavını uygulayan ilkokul olmak bize nasip oldu. Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği çerçevesinde gerçekleştirilen protokol gereği 4. sınıfı bitirecek öğrenciler bu sınava katıldılar. Okul idaresi, öğrenci ve veli üçgeni bağlamında isteyen öğrenci ve veli başvurularını yaptılar ve okulumuzda sınava girmeye hak kazandılar. Sınav sonuçları 10 gün içerisinde yayınlanacak ve bu öğrencilerimizden sınavda başarılı olanlar mülakat sınavına girmeyi hak edecekler. Kutlu yolun yolcularına selam olsun. Allah başarılarını daim eylesin. Bu süreçte hep yanımızda olan ve bizlere destek veren İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ve özellikle Şube Müdürümüz Vedat Sever Bey’e, okul idarecilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize çok teşekkür ediyorum.”

 

WHATSAPP İHBAR HATTI 24-12-2019
EREYLİN 18-01-2019
Mobil Uygulama Banner

  • Ereğli FM Mobil Uygulamalarımız Yenilendi!
    Hemen Deneyin!
gülücük4
hayran3
şaşkın1
üzgün0
kızgın0
İlk Yorumu Siz Yazın!
Yorum Yazın